۲۹ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت نعناع

۲۹ مهر ۱۳۹۲ 8836 بازدیدکننده 5 نظر
روش کاشت نعناع در این مقاله می خوانید

یادگیری روش کاشت گیاه نعناع، به سادگی با خواندن این مقاله که در مورد روش کاشت نعناع توضیح داده صورت می گیرد. ...

روش کاشت نعناع

مقدمه

یادگیری روش کاشت گیاه نعناع، به سادگی یادگیری روش آماده سازی خاک، مکان و زمان مناسب برای کاشت، و شرایط خاص مورد نیاز گیاه نعناع است. بعد از کاشت گیاه نعناع، شما به سرعت قادر خواهید بود که برگ‌های آن را برای مصارف خوراکی و پزشکی استفاده کنید.

 

دستور العمل ها

 

آماده سازی برای کاشت گیاه نعناع

گیاه نعناع را از یک گلخانه و یا بازار گل محلی تهیه کنید. بهتر است نعناع را به صورت گیاه‌های آماده برای کاشت _ و نه بذر _ تهیه کنید. ببینید که چه نوعی از نعناع را می‌خواهید رشد دهید. نعناع تند و نعناع بیابانی دو گونه محبوب نعناع هستند.

تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید نعناع را در گلدان و یا در باغچه بکارید.  کاشت نعناع هم در گلدان و هم در باغچه به صورت موفقیت‌آمیزی انجام می‌شود. با این حال، چه شما نعناع را در باغچه و چه در گلدان بکارید، شرایط کاشت آن یکسان خواهد بود.

بهترین منطقه را انتخاب کنید. اکثر گیاهان به مناطق آفتاب‌گیر نیاز دارند، ولی نعناع هم در سایه و هم در آفتاب خوب رشد می‌کند. می‌توانید نعناع را در مرز باغچه خود و در میان گل‌ها و گیاهان دیگر، و یا به صورت مجزا در بخشی از باغ خود، و یا در گلدان بکارید.

خاک را آماده سازید. به دلیل اینکه شرایط کاشت نعناع همانند سبزیجات دیگر است، برای رسیدن به موفقیت، خاک را با آهک و کود آماده کنید. البته می‌توانید از مخلوط‌های آماده‌ای که برای کاشت سبزیجات تولید می‌شود نیز استفاده کرده و زحمت خود را کاهش دهید.

 

کاشت گیاه نعناع

یک گودال حفر کنید. گودالی که حفر می‌کنید، چه در گلدان و چه در زمین، باید عرضی معادل دو برابر عرض گیاه نعناع داشته باشد.گیاه را در گودال قرار داده و آن را با خاک مرطوب پر کنید. خاک را کمی با پایین فشار دهید تا حباب‌های هوای موجود در آن از بین برود. خاک را کمی در اطراف گیاه بالا بیاورید تا ساقه را ثابت نگه داشته و در آبیاری به گیاه کمک کند.خوب به آن آب دهید. نعناع در خاک‌هایی که به طور دائم مرطوب است به خوبی رشد می‌کنند. بین آبیاری‌ها به خاک اجازه خشک شدن ندهید.

 

نکته‌ها و هشدارها

نعناع به سرعت با ایجاد ریشه‌های زیرزمینی رشد کرده و گیاه جدید ایجاد می‌کنند. گیاه‌های جدید ممکن است بیش از 1 متر از گیاه اولیه فاصله داشته باشند. می‌توانید این ریشه‌های زیرزمینی را به همراه گیاه جدید ایجاد شده، از خاک جدا کرده و در جای مورد نظر خود بکارید.برگ و گل‌های گیاه نعناع قابل استفاده بوده و می‌توان آن‌ها را هم به صورت تازه و هم خشک مصرف کرد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040