۲۷ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت نرگس زرد

۲۷ مهر ۱۳۹۲ 3653 بازدیدکننده 5 نظر
روش کاشت نرگس زرد در این مقاله می خوانید

گل‌های نرگس زرد، گل بسیار زیبا و ساده در فصل بهار هستند که شما را به روش کاشت آن دعوت می کنیم. ...

روش کاشت نرگس زرد

مقدمه

گل‌های نرگس زرد، جوهر بهار بوده و از جمله ساده‌ترین و قابل اطمینان ترین گل‌ها برای پرورش هستند. پیاز آن‌ها را در پائیز بکارید و در بهار آن‌ها انفجاری از رنگ زرد خورشیدی برای شما به ارمغان خواهند آورد.

 

دستورالعمل‌ها

1. نوع دلخواه خود را از میان گونه‌هایی که رنگ، شکل و زمان گل دهی (اوایل، اواسط و یا اواخر فصل) آن‌ها فرق می‌کند انتخاب کنید.پیاز‌های باکیفیت که کبودی و یا نقاط نرم ندارند را انتخاب کنید.

2. پیازهای گل را خریداری کنید تا بتوانید آن‌ها را در پائیز _ اول فصل در آب و هوای سرد، و اواخر فصل در آب و هوای متعادل تر _ بکارید.یک نقطه آفتاب‌گیر برای کاشت پیازها انتخاب کنید.خاک را در صورت نیاز، با اضافه کردن کودهای گیاهی آماده کنید. آماده سازی خاک، در صورتی که خاک از زهکشی خوبی برخوردار باشد، همیشه لازم نیست.

3. چاله‌هایی به عمق 8 تا 15 سانتی‌متر حفر کنید. حدود 5 تا 10 سانتی‌متر بین چاله‌ها فاصله بگذارید.کود پیاز را به انتهای چاله‌ها اضافه کنید و کمی با خاک مخلوط کنید.پیازهای نرگس زرد را در گودال طوری قرار دهید که ریشه‌ها به سمت پایین قرار بگیرد. انتهای پیازها باید کاملاً با انتهای چاله‌ها تماس داشته باشد.

4. پیازها را کاملاً آبیاری کنید.

 

نکته‌ها و هشدارها

عملاً صدها نوع گل نرگس وجود دارند که رنگ، شکل گل و زمان گل دهی متفاوتی دارند. گل‌های نرگس معروف تر، آن‌هایی هستند که تک گل‌های زرد بزرگ دارند.نرگس‌ها را می‌توانید در زیر تمام درختان برگ‌ریز بکارید. آن‌ها قبل از اینکه برگ‌های درخت رشد کرده و بر آن‌ها سایه بیندازند، رشد کرده و گل خواهند داد.

اگر می‌خواهید تعداد زیادی گل نرگس زرد بکارید، به جای حفر گودال‌ها، کانال‌های بلند حفر کنید. پیازها را در انتهای کانال قرار داده (با فاصله مناسب از هم) و روی آن‌ها خاک بریزید.یکی از ملاک‌های مناسب در زمان خرید پیاز گل نرگس زرد، بزرگی آن و تعداد چشم‌های موجود در آن است. هر چقدر پیاز بزرگ تر بوده و تعداد چشم‌های بیشتری داشته باشد، گل بهتری خواهد داد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040