۲۷ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت گل ماگنولیا

۲۷ مهر ۱۳۹۲ 8737 بازدیدکننده 2 نظر
روش کاشت گل ماگنولیا در این مقاله می خوانید

ماگنولیا، گیاهی بسیار زیبا برای کاشت در باغچه است که می توانید از دیدن آن در باغچه منزلتان لذت ببرید این مقاله شما را با روش کاشت آن آشنا می کند. ...

روش کاشت گل ماگنولیا

مقدمه

ماگنولیا، گیاهی بسیار زیبا برای کاشت در باغچه است. بیش از 80 نوع گل ماگنولیا وجود دارد و با کمی تحقیق، شما قادر خواهید بود که نوع مناسب برای منطقه خود را پیدا کنید. گل‌های ماگنولیا، از قطر 7 سانتی‌متری (ماگنولیای ستاره‌ای) تا قطر 30 سانتی‌متری (ماگنولیای جنوبی) وجود دارند. اگر ماگنولیا با بذر ایجاد شود، ممکن است 20 سال طول بکشد تا گل‌ها بر روی گیاه ظاهر شوند. برای همین بهتر است در گلخانه و یا بازار گل و گیاه منطقه خود، به دنبال ماگنولیاهای رشد کرده بگردید.

 

دستورالعمل

1. منطقه‌ای از باغچه خود که آفتاب کامل و سایه نسبی دریافت می‌کند و خاکی که به خوبی زهکشی شده است را انتخاب کنید. نقطه‌ای که در برابر باد محافظت شده باشد، باعث جلوگیری از آسیب به گیاه ماگنولیای شما خواهد شد.

2. با بیل باغبانی خود، یک گودال به عرض دو برابر عرض ریشه‌های گیاه و عمقی برابر عمق اولیه گیاه در گلدان حفر کنید. خاک را با مخلوط‌های مغذی برای گیاه مخلوط کنید تا گل ماگنولیا مواد مورد نیاز خود را بتواند دریافت کند. گیاه را طوری در خاک قرار دهید که بالای ریشه‌ها، هم سطح خاک زمین باشد. گودال را با خاک پر کرده و به طور کامل آب دهید.

3. چند سانتی‌متر خاک گیاهی (منظور گیاهان در حال پوسیدن است در که گلخانه‌ها یافت می‌شود) دور گیاه بریزید تا رطوبت را در خود حفظ کرده و جلوی رشد علف‌های هرز را بگیرد.در بهار و زمانی که رشد جدید گیاه ماگنولیا آشکار می‌شود، یک کود متعادلِ دانه‌ای که به آرامی آزاد می‌شود را پای گیاه ماگنولیای خود بریزید. این کار را حدود 3 بار در طول فصل رشد انجام دهید تا شکوفه دهی گیاه ماگنولیا با موفقیت بیشتری انجام شود. قبل از اینکه گیاه پا بگیرد از کود دادن به گیاه خودداری کنید.

 

نکته‌ها و هشدارها

در مناطق گرم و جنوبی، گل‌های ماگنولیا از سایه بعدازظهر لذت می برند.از کاشت ماگنولیا در خاک‌های قلیایی خودداری کنید. اگر PH خاک خود را نمی‌دانید، می‌توانید یک وسیله بررسی ph خاک که در گلخانه‌ها موجود است را تهیه کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040