۲۷ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت صنوبر نروژی

۲۷ مهر ۱۳۹۲ 4578 بازدیدکننده 2 نظر
روش کاشت صنوبر نروژی در این مقاله می خوانید

اگر شما به دنبال یک درخت همیشه سبز هستید می‌توانید با روش کاشت صنوبر نروژی آشنا شده و از بودن آن در منزلتان لذت ببرید. ...

روش کاشت صنوبر نروژی

مقدمه

اگر شما به دنبال یک درخت همیشه سبز هستید که بتواند به سرعت تبدیل به یک بادشکن و یا سرپناه  شود ، صنوبر نروژی را در نظر بگیرید. صنوبر نروژی درختی است که به سرعت رشد می‌کند و یکی از مخروطیان جذاب برای افزایش زیبایی خانه است. در صورت تمایل به کاشت این درخت، به دقت شرایط را بررسی کنید، برای اینکه این درخت می‌تواند به ارتفاع 25 متر و عرض 7 متر برسد. البته گونه‌های کوچک تری از این گیاه نیز وجود دارند که برای حیاط‌های کوچک و چشم‌انداز شهری مناسب تر می‌باشند. صنوبر نروژی آب و هوای گرم و خشک را به خوبی تحمل نمی‌کند، ولی با آب و هوای سرد به خوبی کنار می‌آید.

 

دستورالعمل‌ها

1. انتخاب یک محل برای کاشت صنوبر نروژی: این درخت را خیلی نزدیک به پیاده‌روها ، ساختمان‌ها، یا خیابان‌ها نکارید. بهتر است به محض این که شما آن را از گلخانه به خانه منتقل کردید، اقدام به کاشت آن کنید، اما این نکته نیز اهمیت دارد که از کاشت درخت در آب و هوای بسیار خشک خودداری کرده  و در صورت کاشت در ماه‌های سرد، حداقل 6 هفته قبل از اولین یخ زدگی در فصل، آن را در زمین بکارید تا زمان رشد داشته باشد. اگر لازم است که شما برای کاشت گیاه صبر کنید، ریشه‌ها را دائماً مرطوب نگاه‌دارید.

2. چاله بزرگ حفر کنید، نه خیلی عمیق ، اما حداقل با عرض دو برابر عرض ریشه‌های صنوبر نروژی. این کار به ریشه‌ها فضایی مناسب برای پخش شدن می‌دهد. اگر نهال درخت در یک گلدان پلاستیکی است، به دقت گلدان را از دور آن ببرید، آن را به زور از گلدان بیرون نکشید. اگر ریشه در کرباس پیچیده شده است، به راحتی می‌توانید کرباس را از دور آن جدا کنید

3. برای آماده سازی ریشه برای کاشت، آن را مرطوب کرده و سپس طوری در خاک قرار دهید که تنه درخت به طور کاملاً مستقیم و عمودی قرار بگیرد. گودال را مجدداً از خاک پر کرده و فشار دهید تا حباب‌های هوایی که ممکن است باعث خشک شدن ریشه شوند را از بین ببرید. تمام ریشه‌های درخت باید زیر خاک قرار بگیرد.درخت جوان را سیراب نگه ‌دارید ، به خصوص در آب و هوای گرم و خشک ، اما آن را غرق آب نکنید. اگرچه صنوبر جوان نروژی نیاز به مقدار مشخصی از توجه دارد ، اما زمانی که درخت پا گرفت، به مراقبت بسیار کمی نیاز خواهد داشت.

4. صنوبر نروژی را در زمان کاشت به میزان کمی با کودهای ضعیف تغذیه کنید و کودهای قوی تر را برای زمانی که درخت بزرگ تر شد کنار بگذارید. زمانی که درخت پا گرفت، دو بار در ماه در بهار و یک‌بار در ماه در تابستان آن را تغذیه کنید. قبل از اینکه درخت در زمستان به خواب زمستانی خود برود، به آن کود ندهید.

5. تا زمانی که درخت به خوبی تثبیت نشده است، علف‌های هرز زیر صنوبر نروژی را کنترل کنید تا برای آب و مواد غذایی با درخت جوان مبارزه نکنند. زمانی که علف‌های هرز را جدا کردید، یک لایه ضخیم از کود گیاهی به زیر درخت بریزید تا رطوبت خاک را حفظ کرده و از ایجاد علف‌های هرز جلوگیری کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040