۲۷ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت گل آفتاب گردان

۲۷ مهر ۱۳۹۲ 20510 بازدیدکننده 6 نظر
روش کاشت گل آفتاب گردان در این مقاله می خوانید

کاشت گیاهان در بهار، یک سنت سالانه است که قرن ها مردم از آن لذت برده اند این مقاله به شما در کاشت گل آفتاب گردان کمک خواهد کرد ...

روش کاشت گل آفتاب گردان

مقدمه

کاشت گیاهان در بهار، یک سنت سالانه است که قرن ها مردم از آن لذت برده اند. کاشت آفتاب گردان نیز راحت، سرگرم کننده و ارزشمند است. ولی تا زمانی که سرمای زمستانی منطقه شما را ترک نکرده است، اقدام به کاشت آفتاب گردان نکنید. دانه های آفتاب گردان، با مراقبتی بسیار کم، گلی زیبا در تابستان و محصولی فراوان در پائیز را برای شما به ارمغان می آورند.

 

دستورالعمل ها

1. از گلخانه و یا فروشگاه گل و گیاه محلی خود، دانه‌های آفتاب‌گردان را تهیه کنید. حتماً با دانه‌های زیادی از تولیدکننده‌های متفاوت برخورد خواهید کرد، ولی نوع دائمی و یا سالانه را تهیه کنید. نوع سالانه بیش‌ترین رشد را داشته و بیش‌ترین میزان محصول را می‌دهند. نوع دائمی نوع کوتاه‌تری بوده و حدود 60 سانتی‌متر رشد می‌کند.

2. کود مناسب را انتخاب کنید. یک کیسه کود که برای جوانه زنی و رشد اولیه گیاه مناسب است تهیه کنید. اگر خاکی که گیاه را در آن می‌کارید خاک ضعیفی است، از خاک‌های مناسب و آماده برای کاشت دانه آفتاب‌گردان تهیه کنید. همچنین می‌توانید از کودهای و مواد مقوی نباتی ارگانیک نیز برای این کار استفاده کنید.مکان مناسب برای کاشت دانه‌ها را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که گیاه آفتاب‌گردان عاشق آفتاب کامل است و حداقل نیاز به 6 ساعت تماس مستقیم با نور خورشید دارد.

3. خاک را آماده کنید. با بیل و یا کج بیل خود خاک را آماده کرده و علف‌های هرز را از آن جدا کنید و هر جا که لازم است از کود گیاهی استفاده کنید. حدود 30 سانتی‌متر از خاک را به بیل و یا ابزار در دسترس خود در جایی که می‌خواهید آفتاب‌گردان بکارید را زیر و رو کنید. برای آفتاب‌گردان‌های بزرگ تر، این کار رو برای حدود 60 سانتی‌متر در اطراف مکان قرارگیری آن انجام دهید.

4. توضیحات روی بسته دانه‌های تهیه‌شده را بخوانید و فاصله مناسب بین دو گیاه را مشخص کنید.هر دانه را در یک گودال کم عمق که بین 3 تا 6 سانتی‌متر بر حسب نوع گیاه متفاوت است بیندازید.دانه آفتاب‌گردان را با خاک بپوشانید و به آرامی به پایین فشار داده و سپس آب بدهید. اطمینان حاصل کنید که خاک در این دوره ابتدایی، مرطوب نگاه داشته شود.

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040