۲۱ مهر ۱۳۹۲

روش کاشت گل ژربرا | گل تاب

۲۱ مهر ۱۳۹۲ 5686 بازدیدکننده 4 نظر
روش کاشت گل ژربرا | گل تاب در این مقاله می خوانید

گل های ژبرا گل های بسیار دیدنی و زیبا هستند که پرورش و کاشت آن ها نیاز به دقت خواست دارد که ما شما را با روش کاشت آن ها آشنا خواهیم کرد. ...

روش کاشت گل ژربرا | گل تاب

مقدمه

پرورش گل‌های ژربرا در مکانی با خاک زه کشی شده و شنی، و بهره‌مند از آفتابی داغ امکان پذیراست. آبیاری به گیاه را زمانی که خاک گلدان خشک می‌شود انجام دهید.در ادامه با راهنمایی‌های باغبانی که در اختیارتان قرارگرفته، با روند کاشت این گیاه بهتر آشنا می‌شوید.

 

دستور العمل

1. چگونه گل‌های ژربرا  را پرورش دهیم؟ گل‌های ژربرا ، با داشتن رنگ‌های سایه روشن،ظاهری توجه برانگیز دارند.  آن‌ها گیاهانی یک ساله و یا چندساله‌ی ظریفی هستند که گل‌هایی با ماندگاری طولانی دارند. گل‌های ژربرا  شاخه‌های قدرتمندی دارند که آن‌ها را در آب و هوای بد حفظ می‌کند. بسیاری از مردم برای افزودن رنگ به محیط از این گل‌ها استفاده می‌کنند و بعد از شکوفه کردن، آن‌ها را بریده و  در گلدان می‌گذارند.یک گیاه ژربرا از یک بازار گل و گیاه خریداری کنید. آن‌ها گل‌های مشهوری هستند و شما قادر به شناسایی‌شان در بسیاری از فروشگاه‌های فروش گیاهان باغچه‌ای خواهید بود.

2. گیاه مورد نظر را خوب وارسی کنید. گیاه ایده آلی که شما برمی‌دارید باید هنوز غنچه‌اش باز نشده باشد. گل‌های شکوفه کرده بعد از کاشت زیاد دوام نمی‌آورند.یک مکان آفتابی را برای کاشت انتخاب کنید. گل‌های ژربرا  به نور کامل آفتاب نیازمندند. در صورتی که در نور کامل خورشید قرار گرفتند و هوا بیش از حد گرم بود، حتماً باید مقدار بیشتری به آن‌ها آب دهید.به خاک کود دهید. قبل از کاشت بایستی خاک خوب زه کشی شده و کود دار باشد.

3. یک گودال مناسب برای کاشت گلتان بکنید. باید این گودال جای کافی برای ریشه‌های گل داشته باشد. تاج گیاه بایستی با بالای گودال هم تراز باشد.گل‌های ژربرا  را از گلدانشان درآورده و به داخل گودال منتقل کنید. بایستی که گل‌های ژربرا باهم فاصله‌ای معادل 30 سانتی متر داشته باشند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040