۲۱ مهر ۱۳۹۲

چگونه دانه های اسفناج را بکاریم

۲۱ مهر ۱۳۹۲ 12226 بازدیدکننده 6 نظر
چگونه دانه های اسفناج را بکاریم در این مقاله می خوانید

دانه‌های اسفناج به سطح بالایی از نیتروژن نیاز دارند، بنابراین پاشیدن پودر خون روی خاک به شکوفا شدن آن ها کمک می‌کند با خواندن این مقاله با روش کاشت اسفناج آشنا می شوید. ...

چگونه دانه های اسفناج را بکاریم

مقدمه

دانه‌های اسفناج به سطح بالایی از نیتروژن نیاز دارند، بنابراین پاشیدن پودر خون روی خاک به شکوفا شدن آنها کمک می‌کند.

کاشت و نگهداری اسفناج، مانند دیگر سبزیجات برگدار راحت است. این یک گیاه سردسیر است که بلافاصله پس از آماده بودن زمین شروع به رشد می‌کند. بعضی از گونه‌های اسفناج طوری اصلاح نژاد شده اند که تحمل گرما را دارند تا بتوانند در سراسر تابستان رشد کنند.

 

دستورالعمل‌ها:

1. زمین باغچه را شخم زده یا بیل بزنید تا خاک سست شده و به صورت انبوه و تکه‌ای نباشد. در صورت نیاز به آن کود اضافه کنید.از یک بیل یا شن کش استفاده کنید تا شیاری به عمق تقریبا 1 سانتی‌متر در خاک ایجاد کنید. باید در فضاهای کوچک میان این شیارها فاصله‌ی 15 سانتی‌متری و در فضاهای بزرگ‌تر فاصله‌ی 30 سانتی‌متری وجود داشته باشد تا بتوانید به راحتی میان آن‌ها برای درو کردن راه بروید.

2. دانه‌ها را بافاصله‌ی چند سانتی‌متری در شیارها بکارید. از یک بیل یا شن کش استفاده کنید تا کمی روی دانه را با خاک بپوشانید. اگر خاک خشک است و احتمال باریدن باران نیست، به آن آب بدهید.هر کدام را بافاصله‌ی 7 یا 10 سانتی‌متر بکارید تا فضایی بهینه برای رشد داشته باشند.هرزمان که برگ‌ها به میزانی رشد کردند که برای خوردن مناسب شدند، آن را درو کنید. برگ‌های اسفناج را می‌توان پخت یا به صورت خام در سالاد استفاده کرد.

 

نکات و هشدارها:

برگ‌های گران اسفناج، برگ های جوان و ترد هستند.اسفناج را می‌توانید در یک ظرف در پاسیو، و یا لبه‌ی پنجره نگهداری کنید.اسفناج می‌تواند کل سال در محیط داخل خانه و در یک پنجره‌ی نورگیر کاشته شود.برای کاشت دوباره در تابستان آینده، بگذارید بعضی از برگ‌های اسفناج بالغ شده و دانه بدهند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040