۷ ارديبهشت ۱۳۹۵

10 نشانه ی حمله ی بدافزارها به سیستم شما

۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ 1162 بازدیدکننده 1 نظر
10 نشانه ی حمله ی بدافزارها به سیستم شما در این مقاله می خوانید

کامپیوتر ما درست مثل یکی از اعضای خانواده‌مان است. گاهی حس می‌کنید در آن چیزی درست نیست ولی نمی‌دانید علت چیست. در اینجا ده نشانه از حمله‌ی بدافزارها به سیستم شما آورده شده است. ...

10 نشانه ی حمله ی بدافزارها به سیستم شما

سیستم از قبل کندتر شده است

نشانه های ویروسی شدن سیستم

اگر قبلاً راحت در سیستم از برنامه‌ای به برنامه‌ی دیگر می‌رفتید و ناگهان متوجه شده‌اید که سیستم برای هر کار کمی مکث می‌کند و کارهای ساده‌ای مانند باز کردن ماشین‌حساب زمان زیادی می‌برند ممکن است سیستم شما به حملات بدافزارها (malware infection ) دچار شده باشد.

 

مرورگر هر سایتی را باز می‌کند

نشانه های ویروسی شدن سیستم

گاهی بدافزار مرورگر شما را هدف قرار می‌دهد و آن را به سایت‌هایی می‌فرستد که شما قصد رفتن به آن‌ها را نداشته‌اید. این کار برای هکری که این بدافزار را در کامپیوتر شما نصب‌کرده است منفعتی دارد.

 

پاپ آپ ها نمایش داده می‌شوند

نشانه های ویروسی شدن سیستم

اغلب همراه با باز کردن سایت‌های مختلف در مرورگر، پاپ آپ های مرورگر نیز نشان داده می‌شوند. هکرها مانع بلاک شدن پاپ آپ در سیستم شما می‌شوند. این بار هم هدف از این کار کسب درآمد برای هکر از طریق کلیک‌های اجباری شما، دیدن تبلیغات و ... می‌باشد.

 

تمام شب سیستمتان کار می‌کند

نشانه های ویروسی شدن سیستم

بدافزار و هکرها هیچ‌وقت نمی‌خوابند. اگر کامپیوتر شما فعالیت شبکه یا دیسک را در نیمه‌شب نشان می‌دهد و شما برنامه‌ای در حال اجرا ندارید، این نشانه‌ی واضحی از حضور بدافزارهاست. شاید سیستم شما تحت کنترل هکرها بوده و آن‌ها فرمان‌هایی می‌دهند. دستورات غیرمجاز در حال اجرا تمامی منابع و پهنای باند شما را می‌گیرند.

 

پردازش‌های عجیبی در حال اجرا هستند

نشانه های ویروسی شدن سیستم

اگر مدیریت سیستم‌عامل (OS task manager ) خود را بازکرده و پردازش‌های ناآشنایی را دیدید که منابع زیادی را به خود اختصاص داده‌اند شاید سیستم شما موردحمله‌ی بدافزارها قرارگرفته است. نام پردازش مشکوک را در گوگل جستجو کنید. این پردازش می‌تواند پردازشی مربوط به یک برنامه‌ی بدافزار خاص و یا پردازشی مجاز باشد.

 

مرورگر شما صفحه‌ی خانه‌ی جدیدی دارد

آیا صفحه‌ی خانه‌ی مرورگر شما ناگهان به چیز جدیدی تغییر کرده است؟ این می‌تواند نشانه‌ای باشد که نباید به آن بی‌توجه بود و شاید علامتی از حمله‌ی بدافزارها یا ابزارهای تبلیغاتی مزاحم باشد. تنظیمات مرورگر خود را به حالت قبل برگردانید.

 

برخی ابزارهای سیستم باز نمی‌شوند

نشانه های ویروسی شدن سیستم

اگر برخی ابزارهای پایه‌ای در سیستم شما، مانند ابزار همگام‌سازی دیسک و یا ابزارهای نگهداری و بازیابی باز نمی‌شوند ممکن است بدافزار آن‌ها را پاک‌کرده و یا غیرقابل دسترسی نموده است تا مانع پاک شدن خودش توسط این ابزارها شود.

 

وب‌سایت‌ها می‌گویند شما در لیست سیاه هستید

نشانه های ویروسی شدن سیستم

اگر وب‌سایت‌هایی که سر می‌زنید می‌گویند که آدرس آی پی شما منطبق با هکرهای کامپیوتری بوده و در لیست سیاه قرارگرفته‌اید به‌احتمال‌زیاد یک شبکه از هکرها بر سیستم شما واردشده‌اند و کامپیوتر شما قربانی کامپیوترهای دیگری شده است که آن‌ها را نمی‌شناسید.

 

آنتی‌ویروس عمل نمی‌کند

نشانه های ویروسی شدن سیستم

گاهی بدافزار عمداً آنتی‌ویروس شما را غیرفعال می‌کند تا از خود محافظت نماید. یک آنتی‌ویروس دیگر برای خود تهیه کنید تا در تشخیص و مبارزه با عاملی که بر ضد آنتی‌ویروس اول اقدام کرده است کمک کند.

 

گاهی هیچ علامتی وجود ندارد

گاهی هیچ علامتی نیست و یا اینکه تشخیص آن بسیار سخت است. باید از سیستم خود خوب مراقبت کرده و از به روز بودن آنتی‌ویروستان اطمینان حاصل نمایید. همان‌طور که قبل گفته شد داشتن دو آنتی‌ویروس به شما در تشخیص ویروس‌هایی که از آنتی‌ویروس اول عبور کرده‌اند کمک خواهد کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040