۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴

حقیقتی که سازندگان موبایل دوست ندارند شما بدانید

۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ 2339 بازدیدکننده 0 نظر
حقیقتی که سازندگان موبایل دوست ندارند شما بدانید در این مقاله می خوانید

اغلب شرکت‌های تبلیغاتی به دنبال تاریخچه‌ی جستجوی شما در اینترنت هستند. چگونه می‌توان مانع جمع‌آوری این اطلاعات شخصی شد؟ ...

حقیقتی که سازندگان موبایل دوست ندارند شما بدانید

اخیراً شرکت مخابراتی ای تی اند تی خبری را اعلام کرد که همه را متعجب نمود. این شرکت از گزینه‌ی جدیدی در خدمات اینترنت پرسرعت خبر داد. بله، این شرکت قول داده است که تنها با پرداخت 29 دلار در هر ماه تاریخچه‌ی جستجوی شما در اینترنت را به شرکت‌های تبلیغاتی نفروشد.

حتی باوجود پرداخت این مبلغ نیز هنوز تردید وجود دارد که اطلاعات شما محرمانه باقی‌مانده و این شرکت درباره‌ی خدمات در قبال این مبلغ با شما صادق باشد. حقیقت این است که بیشتر شرکت‌های گوشی همراه دوست دارند اطلاعات شما را به شرکت‌های تبلیغاتی بفروشند و آن‌ها بر اساس جستجوی شما در شبکه‌های تبلیغی خود کار کنند.

ما می‌خواهیم به شما بگوییم چگونه مانع آن‌ها شوید.

 

گوشی‌های آیفون

شخصی سازی موبایل

اگر شما کاربر آیفون هستید به منوی تنظیمات رفته و گزینه‌ی خصوصی‌سازی (Privacy ) را انتخاب کنید. به سمت پایین صفحه بروید تا به گزینه‌ی تبلیغات (Advertising ) برسید.

شما گزینه‌ی  محدود نمودن دنبال کردن تبلیغات را مشاهده خواهید کرد (Limit ad tracking ). دکمه‌ی این گزینه را جابجا کنید تا سبزرنگ شود. این کار سبب محدودیت شرکت‌های تبلیغاتی از دنبال کردن کارهایی می‌شود که با موبایل خود انجام می‌دهید.

درست در زیر این تنظیم گزینه‌ی ریست شناسه‌ی تبلیغات (Reset Advertising Identifier  ) را مشاهده خواهید کرد. با زدن روی این گزینه شناسه‌ی ناشناس مرتبط شده به اطلاعات شخصی شما در حساب اپل صفر شده و از بین می‌رود.

به‌بیان‌دیگر برای دنبال کنندگان شما یک کاربر جدید خواهید بود. در این صورت برای شرکت‌های تبلیغی ساختن یک پروفایل از چگونگی جستجوی شما بسیار سخت خواهد شد ( اما غیرممکن نیست )

 

اندروید

شخصی سازی موبایل

برای خاموش کردن شناسه‌ی تبلیغی گوگل به تنظیمات اندروید تلفن نروید. به‌جای آن به تنظیمات گوگل بروید. ( شما باید در لیست کامل برنامه‌ها به دنبال این گزینه بگردید )

زمانی که وارد تنظیمات گوگل شدید روی لینک تبلیغات کلیک کرده و سپس گزینه‌ی " Opt out of interest-based ads. " را انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید شناسه‌ی تبلیغاتی خود را ببینید و گزینه‌ی ریست کردن شناسه‌ی تبلیغاتی " Reset advertising ID " را انتخاب کنید تا یک شناسه‌ی جدید برای خود بسازید. با این کار برای شرکت‌ها شما مانند یک کاربر جدید خواهید بود.

این تنها راهی نیست که در موبایل اطلاعات شما دنبال می‌شوند. گوگل و اپل نیز ممکن است خودشان سرچ های شما را دنبال نمایند.

 

ویندوز موبایل

شخصی سازی موبایل

برای خاموش کردن تبلیغات شخصی‌سازی‌شده در ویندوز به صفحه‌ی  Microsoft's ad opt-out بروید. در زیر " شخصی‌سازی تبلیغات در هرجایی که از حساب ماکروسافت استفاده می‌کنم " Personalize ads whenever I use my Microsoft account " روی خاموش ( off ) کلیک نمایید.

برای این کار باید با یک حساب ماکروسافت وارد شوید. با همان حسابی وارد شوید که در ویندوز موبایل از آن استفاده می‌کنید. با این روش می‌توان تبلیغات را در اینترنت اکسپلورر در ویندوز 8 نیز غیرفعال کرد.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040