۲۳ دي ۱۳۹۳

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو برای تکالیف خواندنی

۲۳ دي ۱۳۹۳ 1573 بازدیدکننده 0 نظر
نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو برای تکالیف خواندنی در این مقاله می خوانید

برای به اشتراک گذاشتن یک فایل میان افرادی خاص می توانید به سادگی آن ها را در گوگل درایو به اشتراک بگذارید. این مقاله نحوه‌ی ایجاد پوشه با اسناد متعدد در گوگل درایو را به شما نشان می‌دهد. ...

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو برای تکالیف خواندنی

هنگام تدریس یک دوره‌ی آموزشی اساتید اغلب نیاز دارند که مقالات یا جزوه‌هایی که در کتاب نیستند را در اختیار دانشجویان قرار دهند. به جای کپی کردن سند یا گذاشتن آن در کتابخانه می‌توانید به سادگی آن را به گوگل درایو اضافه کرده و با دانشجویان به اشتراک بگذارید. دانشجویان می‌توانند اسناد را دانلود کرده و آن‌ها را چاپ کنند یا در گوگل درایو خود کپی کنند و یا آن‌ها را برای خواندن در آیپد یا دستگاه‌های دیگر وارد سازند. 

 

پوشه‌ای در گوگل درایو خود ایجاد کنید. نامی قابل شناخت برای پوشه انتخاب کنید. مانند "مطالب درس معرفی مطالعات ادبی"

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو

 

به قسمت "Add Documents"  (اضافه کردن سند) بروید و اسنادی را که می‌خواهید با دانشجویان به اشتراک بگذارید را بارگذاری کنید.

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو

 

هر سندی را که بارگذاری کرده‌اید انتخاب کنید: پس از بارگذاری اسناد، نشانگر را روی هر یک نگه‌دارید تا یک چک باکس در گوشه ظاهر شود.

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو

 

دکمه"Move" را فشار داده و از منوی کشویی پوشه‌ای را که تازه ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید. با این کار تمام اسناد به آن پوشه منتقل می‌شوند.

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو

 

به پوشه برگردید. اکنون می‌توانید فایلهای بارگذاری شده را ببینید.

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو

 

در صورت تمایل اسناد را دوباره نام‌گذاری کنید تا عناوین واضح باشند. با این کار دانشجویان راحت‌تر می‌توانند سند مورد نظر را پیدا کنند.

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو

 

پوشه خود را با کلاس به اشتراک بگذارید. برای این کار به گوگل درایو برگردید و پوشه‌ای را که تازه ایجاد کردید انتخاب کنید. سپس روی گزینه‌ی "Share" کلیک کنید. 

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو

 

از بین 5 گزینه‌ی موجود نوع به اشتراک گذاشتن را انتخاب کنید. متوجه خواهید شد که یک لینک در باکس نزدیک به آن ظاهر می‌شود. این لینکی است که باید در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید تا بتوانند اسناد داخل پوشه را ببینند. 

 

نکته: می‌توانید این لینک را اکنون کپی کنید و آن را در یک ایمیل به دانشجویانتان بفرستید یا می‌توانید بعداً هر زمانی که خواستید آن را کپی کنید.

 

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو

 

لینک را با دانشجویان به اشتراک بگذارید. با استفاده از این لینک دانشجویان می‌توانند اسناد داخل پوشه را ببینند یا آن‌ها را دانلود کنند. برای به اشتراک گذاشتن لینک می‌توانید: 

آن را در یک ایمیل قرار دهید و به دانشجویان بفرستید

آن را بنویسید و در کلاس در اختیار آن‌ها بگذارید

آن را به برنامه‌ی درسی دوره اضافه کنید

آن را در وب‌سایت خود قرار دهید.

 

نحوه‌ی استفاده از گوگل درایو

 

هر زمان که بخواهید می‌توانید اسناد را از پوشه‌ها خود حذف کرده یا به  آن اضافه کنید . لینک همیشه همان خواهد بود. هر تغییری که ایجاد کنید بلافاصله موثر خواهد بود. 

می‌توانید از دانشجویان بخواهید که کل پوشه را در گوگل درایو خود کپی کنند. با این کار هر تغییری که شما ایجاد کنید در پوشه‌ی آن‌ها نیز ظاهر می‌شود به گونه‌ای که انگار تمام دانشجویان از یک پوشه استفاده می‌کنند. 

اگر می‌خواهید اسناد فقط در دسترس دانشجویانتان باشد گزینه‌ی"Anyone With a Link"  را انتخاب کنید. می‌توانید اسناد را به شکل"View Only"  (فقط بازدید) یا "Can Edit" (امکان ویرایش) تنظیم کنید. اگر می‌خواهید که دانشجویان بتوانند نظراتی را به اسناد اضافه کنند گزینه‌ی دوم را انتخاب کنید. تمام دانشجویان می‌توانند همان سند را ویرایش کنند!

می‌توانید به تعدادی که می‌خواهید پوشه ایجاد کنید. همچنین می‌توانید در یک پوشه چندین پوشه ایجاد کنید. این کار به شما کمک می‌کند که اسناد را به طور موثری مرتب کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040