۱۲ آذر ۱۳۹۲

شناخت قابلیت های لمسی پیشرفته ی ویندوز 7

۱۲ آذر ۱۳۹۲ 3557 بازدیدکننده 3 نظر
شناخت قابلیت های لمسی پیشرفته ی ویندوز 7 در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما می توانید با قابلیت های لمسی ویندوز 7 آشنا شده و به راحتی آن ها را بکار گیرید.   ...

شناخت قابلیت های لمسی پیشرفته ی ویندوز 7

مقدمه

احتمالاً اگر شما تبلیغ های گوشی های جدید را دیده باشید ( و قاعدتاً اگر یکی از آنها دارید ) با تکنولوژی لمسی آشنا شده‌اید. قابلیت چند لمسی، که در آن برای انجام یک کار از چندین انگشت استفاده می‌شود ،  در ویندوز 7 به صورت کاملتری نسبت به نسخه های قدیمی تر ویندوز وجود دارد. بنابراین اگر شما یک لپتاپ دارای ویندوز 7 و یا کامپیوترهای رومیزی ای که قابلیت های لمسی دارند را خریداری می کنید، چند فوت و فن لمسی وجود دارد که ممکن است در کتابچه های توضیحی همراه دستگاه شما وجود نداشته باشند.

علاوه بر عملکردهای آشنای چرخش (با قرار دادن یک انگشت بر روی صفحه و حرکت دادن انگشت دیگر به صورتی دایروی دور آن)، زوم (با قرار دادن دو انگشت بر روی صفحه و زیاد کردن و یا کم کردن فاصله آنها) و ضربه زدن به شما پیشنهاد می‌کنیم سه عملکرد دیگر را نیز یاد بگیرید: ضربه‌ی دو انگشتی، فشار دادن و نگه‌داشتن و حرکت سریع.

 

ضربه‌ی دو انگشتی

ضربه زدن همزمان با دو انگشت روی صفحه نمایش، با اندازه پیش فرض بزرگ نمایی سیستم، زوم داخل انجام می دهد. ناحیه‌ای که زوم می‌شود بستگی به محلی دارد که شما ضربه زده‌اید. این قابلیت تلاش می‌کند تا روی مرکز نقاطی که کلیک شده اند زوم کند. همه‌ی برنامه‌ها از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند، اما به طور مثال این قابلیت برای کلیک دقیق بر روی لینک های کوچک در یک صفحه‌ی وب خیلی مفید می تواند باشد.

 

قابلیت های لمسی ویندوز 7

فشار دادن و نگه‌داشتن

اگر شما با یک انگشت خود فشار داده و نگه‌دارید، می‌توانید به منوی کلیک راست یک آیکون یا صفحه‌ی دستکاپ خود دسترسی پیدا کنید. این قابلیت زمانی که شما با یک انگشت نگه داشته و با انگشت دیگر ضربه بزنید نیز فعال می شود.

 

قابلیت های لمسی ویندوز 7

حرکت سریع

همانطور که بسیاری از موس ها دکمه‌ای برای جلو و عقب بردن صفحه‌ی وب دارند، شما می‌توانید از قابلیت حرکت سریع نیز برای اینکار استفاده کنید. برای اینکار یک حرکت خیلی سریع با انگشت خود به سمت بالا یا پایین داشته باشید تا صفحه‌ی شما بالا یا پایین رفته و یا انگشت خود را به سمت چپ یا راست ببرید تا در یک مرورگر اینترنتی، به صفحه های قبلی و یا بعدی حرکت کنید. این قابلیت خیلی راحت تر از استفاده از آن همه دکمه برای اینکار است.

(در touchpad لپ تاپ ها، برای بالا و پایین رفتن در صفحه معمولاً حرکت دو انگشتی به سمت بالا و پایین و برای عقب و جلو رفتن در صفحه های اینترنتی، معمولا از حرکت 3 انگشتی استفاده می شود)

 

قابلیت های لمسی ویندوز 7

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040