۱۷ آبان ۱۳۹۲

روش تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگر اینترنتی در ویندوز 7

۱۷ آبان ۱۳۹۲ 8959 بازدیدکننده 2 نظر
روش تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگر اینترنتی در ویندوز 7 در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با روش تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگر اینترنتی در ویندوز 7 آشنا خواهید شد. ...

روش تغییر موتور جستجوی پیش فرض مرورگر اینترنتی در ویندوز 7

مقدمه

حتی اگر شما تعداد زیادی بوک مارک برای خود ذخیره کرده باشید، ولی باز هم به احتمال زیاد از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات، ویدیو و منابع جدید در وب استفاده می کنید. همه مرورگرهای اصلی اینترنتی، موتورهای جستجوی پیش فرضی دارند و همه آنها گزینه تغییر موتور جستجو به موتور جستجوی مورد علاقه شما را در اختیارتان قرار می دهند. روش تغییر موتور جستجو در مرورگرهای مختلف متفاوت است، ولی به طور کلی معمولاً با چند کلیک ساده می توان این کار را انجام داد.

 

دستورالعمل:

Google Chrome

نشانگر موس خود را بر روی آیکن تنظیمات کروم در گوشه سمت راست نوار آدرس مرورگر خود قرار دهید (این آیکن شبیه یک آچار تخت کوچک است). یک‌بار بر روی این آیکن کلیک کنید تا منوی آن باز شود.

از منوی باز شده، گزینه Options را انتخاب کنید. منوی اولیه باز می شود که در آن پنج گزینه برای تغییر وجود دارد. گزینه Search را که در پایین منوی اولیه قرار دارد انتخاب کنید.

بر روی مثلث معکوس در پایان قسمتی که اسم موتور جستجوی کنونی شما را نشان می دهد کلیک کنید. اینکار باعث می شود که یک منوی جدید باز شود که از آن شما می توانید یک موتور جستجوی دیگر را انتخاب کنید. گزینه مورد نظر خود، همانند Bing یا Yahoo را به عنوان موتور جستجوی جدید خود انتخاب کنید.

بعد از اینکه انتخاب خود را انجام دادید، پنجره انتخاب را با کلیک بر روی آیکن  X  در بالای آن ببندید. الآن موتور جستجوی پیش فرض شما تغییر پیدا کرده است.

برای محافظت از صفحه پیش فرض خود و جلوگیری از تغییر آن به وسیله برنامه های جدیدی که نصب می کنید، شما می توانید از طریق زیر اقدام کنید:

بر روی آیکن Chrome در نوار وظیفه و یا منوی Start خود کلیک راست کنید. از منوی باز شده، گزینه Properties را انتخاب کنید تا پنجره Shortcut باز شود. در پنجره باز شده، در انتهای مسیر برنامه در قسمت Target، عبارت "protector--" را تایپ کنید (بدون نشانه های نقل قول) و پس از آن صفحه را Ok کنید و ببندید.

 

Internet Explorer 9

بر روی آیکن چرخدنده در گوشه بالای سمت راست برنامه اینترنت اکسپلورر کلیک کنید تا منوی ابزار باز شود.

گزینه "Manage Add-ons" را از لیست انتخاب کنید. در پنجره Manage Add-Ons، گزینه Search Providers را از لیست ستون سمت چپ انتخاب کنید. این کار باعث می شود که موتور های جستجوی موجود، در ستون سمت راست نمایش داده شوند. عبارت Default در جلوی موتور جستجوی فعلی شما به چشم می خورد.

یک موتور جستجوی دیگر، همانند Google را با بردن نشانگر موس بر روی آن و کلیک راست کردن، و انتخاب گزینه Set as Default انتخاب کنید. این کار باعث تغییر موتور جستجوی پیش فرض شما می شود.

برای جلوگیری از تغییر موتور جستجوی پیش فرض خود توسط برنامه هایی که نصب می کنید، در قسمت پایین پنجره Manage Add-ons،تیک قسمت Prevenet programs from suggesting changes in my default search engine را بزنید.

صفحه Manage add-ons را با کلیک بر روی گزینه  X  و یا انتخاب دکمه Close در پایین صفحه ببندید.

 

Firefox 10

بر روی مثلث معکوس کنار آیکن موتور جستجوی کنونی خود در گوشه سمت چپ Search Box فایرفاکس کلیک کنید.  Search box  فایرفاکس در سمت راست نوار آدرس، درست زیر نوار ابزار در بالای پنجره مرورگر شما قرار دارد.

از منوی آبشاری باز شده، گزینه Manage search engines را انتخاب کنید. نشانگر خود را بر روی موتور جستجویی که می خواهید استفاده کنید قرار دهید. گزینه Move Up را کلیک کنید تا موتور جستجوی شما در بالاترین نقطه لیست قرار بگیرد.

با کلیک بر روی گزینه  Ok، صفحه Manage search engines را ببندید.

برای جلوگیری از تغییر موتور جستجوی توسط برنامه های دیگر به طریق زیر عمل کنید. از منوی Tools (در صورتی که نمی توانید این منو را ببینید زمانی که صفحه برنامه باز است، کلید Alt را فشار دهید)، گزینه Options را انتخاب کنید. بر روی آیکن قفل کلیک کنید تا زبانه Security باز شود. تیک قسمت Warn me when sites attempt to install add-ons را بزنید. با کلیک بر روی Ok، پنجره را ببندید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040