۱۸ اسفند ۱۳۹۴

چگونه پول رابطه ی شما را خراب می کند؟

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ 2158 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه پول رابطه ی شما را خراب می کند؟ در این مقاله می خوانید

پول نقش مهمی در بسیاری از جنبه‌های زندگی روزانه دارد. اما شاید پول مانع رسیدن شما به چیزهایی شود که حقیقتاً برای آن ارزش قائلید. ...

چگونه پول رابطه ی شما را خراب می کند؟

آیا پول به همسر شما ارجحیت دارد؟

مدیریت مالی در خانواده

اگر پول برای شما بیشترین اولویت را دارد رابطه‌ی شما پس رفت خواهد کرد، اهمیتی ندارد شما دوست دارید این موضوع را چگونه قضاوت کنید. چیزی که تمرکز خود را روی آن می‌گذارید چیزی است که می‌خواهید به آن برسید. اگر بیشتر زمان و انرژی خود را صرف کسب ثروت می‌کنید و به خواسته‌ها و نیازهای همسرتان توجهی ندارید مطمئن باشید رابطه‌ی شما آسیب خواهد دید.

 

آیا همسر خود را برای پول او انتخاب کرده‌اید؟

مدیریت مالی در خانواده

شاید پول برای رفتن به یک سفر خوب یا خرید خانه برای تشکیل زندگی کمک کند. بااین‌وجود اگر تصمیم می‌گیرید با کسی باشید تنها به این دلیل که وضع مالی خوبی دارد و می‌تواند برای شما هزینه‌ی زیادی کند، عشق واقعی و داشتن رابطه‌ای کامل را فراموش کنید. کم‌کم از درون حس می‌کنید خالی‌شده‌اید و پول دیگر نمی‌تواند خلاء وجود شما را پر کند.

 

آیا برای درآمد با همسر خود رقابت دارید؟

مدیریت مالی در خانواده

همسرتان رقیب شما نیست. نیازی نیست به خاطر اینکه چه کسی درآمد بیشتری دارد با هم بحث کنید. اگر درآمد شما از همسرتان بیشتر است ولی ارزش کار سخت همسرتان را ندانید او حس قدردانی نخواهد داشت و به این رابطه بی‌میل خواهد شد.

 

آیا از اینکه همسرتان پول خرج می‌کند ناراحتید؟

مدیریت مالی در خانواده

بهتر است تا حد ممکن با برخی قوانین پس‌انداز یا خرج کردن پول در رابطه‌ی خود آشنا شوید. در غیر این صورت خطر یک دعوای بزرگ و احساس بی‌میلی یا خشم زیاد است، این‌ها می‌تواند آغازگر یک جنگ میان شما و در نهایت آسیب به رابطه‌تان باشد.

 

اغلب بر سر مادیات دعوا می‌کنید؟

مدیریت مالی در خانواده

اغلب به همسر خود به خاطر چیزهایی طعنه می‌زنید که در حقیقت از آن‌ها ناراحت نیستید بلکه علت اصلی ناراحتی شما مسائل مالی است. اگر فکر می‌کنید در رابطه‌ی شما در مورد مادیات اختلافات زیادی پیش می‌آید بهتر است درباره‌ی آن با همسر خود صحبت کنید.

 

در مورد پول‌هایتان پنهان‌کاری می‌کنید؟

مدیریت مالی در خانواده

اگر می‌خواهید واقعاً به فردی اعتماد کنید و اعتماد او را به دست آورید باید در مورد بیشتر چیزها با او رک و راست باشید، خصوصاً مسائل مالی. باید حتماً به او در مورد موقعیت مالی خود بگویید. نه‌تنها نگفتن این موضوع باعث از بین رفتن اعتماد خواهد شد بلکه اگر زیاد این موضوع ادامه پیدا کند زمانی می‌رسد که می‌بینید شما و همسرتان هریک در مسیرهای متفاوت قرارگرفته‌اید.

 

آیا طماع، مغرور و پول‌دوست هستید؟

مدیریت مالی در خانواده

پول می‌تواند سبب طمع شود. به مشکل خوردن بر اثر بی‌پولی ساده است. نمی‌توانید بدون پول جایی بروید و کار خاصی انجام دهید و این سبب می‌شود همه‌ی ما به پول طمع پیدا کنیم. اگر می‌خواهید همیشه بهترین‌ها را داشته باشید، این سبب تغییر در نحوه‌ی مدیریت رابطه و زمان شما درباره‌ی کسانی که دوستشان دارید می‌شود. شما هر کاری می‌کنید تا به پول بیشتری برسید و آن را برای خود نگه‌دارید، حتی اگر با این کار رابطه‌ی خود را قربانی می‌کنید.

 

تصمیم‌گیری‌های مالی‌تان چگونه است؟

مدیریت مالی در خانواده

تصمیم‌گیری‌های مالی باید با هم باشند. زمانی که یکی از زوجین کنترل منابع مالی را در دست می‌گیرد این موضوع می‌تواند سبب افزایش استرس برای پول در رابطه شود. اگر شما و همسرتان برای گفته‌ی فرد مقابل در طول صحبت‌ها ناراحت یا عصبانی می‌شوید باید خودتان را کنترل کنید. این کار مسلماً تأثیر منفی داشته و به‌سرعت نور به رابطه‌ی شما آسیب می‌رساند. بهترین راه داشتن برنامه‌ای است که بدون توجه به موضوع هردو شما در یک سطح قرار داشته  و مسائل مالی را با هم مدیریت می‌کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040