۱۳ اسفند ۱۳۹۴

8 راه برای کاهش هزینه ی قبوض خانه

۱۳ اسفند ۱۳۹۴ 1603 بازدیدکننده 0 نظر
8 راه برای کاهش هزینه ی قبوض خانه در این مقاله می خوانید

زمانی که به هزینه‌های مهم در طول سال فکر می‌کنید مسلماً پول خدمات رفاهی مانند آب، برق ... یکی از بیشترین‌ها هستند. بااین‌وجود راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید هزینه‌ی صرف شده برای آن‌ها را کاهش دهید. ...

8 راه برای کاهش هزینه ی قبوض خانه

انرژی خورشیدی استفاده کنید

کاهش هزینه ی قبوض

شاید نصب این سیستم کمی هزینه‌بر باشد اما شما پولی که ازدست‌داده‌اید را با پرداخت‌های کم در مدتی کوتاه جبران می‌کنید. باید دقت داشته باشید خانه‌ی شما برای نصب سیستم خورشیدی، نگهداری از آن و دیگر هزینه‌های مرتبط به نصب آماده است.

 

نصب یک سیستم آبیاری

کاهش هزینه ی قبوض

افراد زیادی نمی‌دانند زمانی که از آب شیر استفاده می‌کنید تنها آب برای شما هزینه ایجاد نمی‌کند بلکه برای فاضلاب نیز باید هزینه بدهید. آبی که از سوراخ چاه می‌گذرد باید یک‌بار دیگر تصفیه شود،. اگر استخر یا باغچه‌ی بزرگ دارید می‌توانید مقدار زیادی از آب مصرفی خود را به آنجا هدایت کنید.

 

ثابت کردن دمای آب گرم

کاهش هزینه ها

دمای آب گرم شما نباید بالاتر از 49 درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم‌شده باشد. اول‌ازهمه اینکه آب گرم‌تر از این دما پوست شما را می‌سوزاند و دوم اینکه از آبی که در دمای کمتر از نقطه‌ی جوش اما بسیار داغ است و نمی‌توان به آن دست زد استفاده‌ی زیادی نمی‌توان کرد. و در آخر تنظیم دمای به بالاتر از 49 درجه باعث می‌شود سیستم گرمایشی مرتباً در حال کار کردن باشد، این یعنی سریع‌تر خراب می‌شود.

 

از فیلترهای HVAC قابل‌استفاده مجدد استفاده کنید

کاهش هزینه ها

اگر می‌خواهید برای سیستم گرمایشی و سرمایشی خود از فیلترهای ارزان‌تر استفاده کنید دوباره کمی فکر کنید. فیلترهایی که یک‌بارمصرف نیستند شاید قیمت بیشتری داشته باشند اما در درازمدت صرفه‌ی اقتصادی دارند. این فیلترها را لازم نیست هر سال دوباره عوض کنید. این‌ها به‌راحتی تمیز می‌شوند و برای زمانی طولانی کار می‌کنند.

 

درزها را ببندید

کاهش هزینه ها

نباید در زمستان درب خانه را باز بگذارید، همه این را خوب می‌دانید. اما آیا به همین موضوع در مورد شکاف و درزها در دیوار یا پنجره‌ها نیز دقت کرده‌اید؟ قاب درب و پنجره‌ها را چک کنید تا جایی باز نباشد و اجازه دهد هوای سرد وارد خانه شود. این درزها را با فوم یا درزگیر پرکنید.

 

از محصولات دارای برچسب انرژی استفاده کنید

کاهش هزینه ها

از لامپ گرفته تا تلویزیون و دیگر وسایل، محصولاتی دارای برچسب انرژی طراحی‌شده‌اند تا علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ی شما، در مصرف زیاد از منابع انرژی محیط نیز صرفه‌جویی کنند.

 

از ترموستات استفاده کنید

کاهش هزینه ها

گرم یا سرد کردن خانه تأثیرگذارترین نمودی از مصرف انرژی است. زمانی که بیرون هوا سرد است شما سیستم گرمایشی را فعال می‌کنید تا گرم شوید. اما شاید ندانید که گرمای بیش‌ازحد باعث می‌شود انرژی اضافی برای حفظ دما خارج شود. با استفاده از یک ترموستات قابل‌برنامه‌ریزی می‌توانید سیستم گرمایشی و سرمایشی خود را به‌کل فراموش کنید و اجازه دهید کار لازم را در زمان لازم خودش انجام دهد.

 

گشتی در خانه بزنید

کاهش هزینه ها

یک گشت سریع دور خانه بزنید. به‌احتمال خیلی زیاد وسایل الکترونیکی‌ای را می‌بینید که روش‌اند اما الآن از آن‌ها استفاده نمی‌کنید. شاید شیر آب چکه می‌کند و یا کمی لای پنجره‌ی اتاق بازمانده است. به چیزهای کوچک کمی بیشتر دقت کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040