۱ بهمن ۱۳۹۴

اشتباهاتی در مصاحبه ی شغلی که باید مانع آن شوید

۱ بهمن ۱۳۹۴ 1346 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهاتی در مصاحبه ی شغلی که باید مانع آن شوید در این مقاله می خوانید

شاید شما برای این کار عالی باشید. اما برخی اشتباهات در مصاحبه‌ی شغلی ممکن است به ضرر شما تمام شده و باعث شود این فرصت را از دست دهید. ...

اشتباهاتی در مصاحبه ی شغلی که باید مانع آن شوید

تماس چشمی برقرار نمی‌کنید

مصاحبه شغلی

داشتن تماس چشمی با مصاحبه‌کننده برای ایجاد اعتماد و اطمینان در او بسیار مهم است. یکی از متداول‌ترین اشتباهات  ممکن این است که نشان دهید اعتمادبه‌نفس و صداقت ندارید. برای تمرین می‌توانید جلوی آینه با خودتان صحبت کرده و ارتباط چشمی برقرار کنید.

 

بدون اطلاعات می‌روید

مصاحبه شغلی

نداشتن اطلاعات برای شما امتیاز منفی خواهد بود. شما باید درباره‌ی شرکتی که برای مصاحبه می‌روید تمامی جزئیات را بدانید. بعلاوه پرسیدن درباره‌ی شرکت و قوانین آن نشان می‌دهد شما به شرکت و زمینه‌ی شغلی آن علاقه‌مندید. البته دقت داشته باشید در این زمینه زیاده‌روی نکنید.

 

درباره‌ی همکاران و شغل قبلی بد می گویید

مصاحبه شغلی

با این کار شما یک چراغ منفی برای آن شرکت قدیمی روشن نکرده‌اید بلکه به خودتان بد کرده‌اید. داشتن سیاست در مورد این‌گونه مسائل همیشه بهترین راه است.

 

بی‌توجه هستید

مصاحبه شغلی

داشتن توجه به مصاحبه بسیار مهم است. اغلب مصاحبه‌شوندگان بر این اساس نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و شنونده‌ی خوبی بودن همیشه به شما کمک می‌کند.

 

در پاسخ ها ابهام و شک دارید

مصاحبه شغلی

نامطمئن بودن و شک داشتن به پاسخ‌ها باعث می‌شود ذهنیت بدی از شما ایجاد شود. داشتن اطمینان  و قاطعیت در پاسخ‌ها به شما کمک می‌کند در مصاحبه موفق بوده و اعتماد مصاحبه‌کننده را جلب کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040