۲۹ دي ۱۳۹۴

تکنیک هایی برای مدیریت زمان

۲۹ دي ۱۳۹۴ 1351 بازدیدکننده 0 نظر
تکنیک هایی برای مدیریت زمان در این مقاله می خوانید

اگر فردی پرمشغله هستید کارهای زیادی دارید که زمان کمی برای انجام آن دارید. این تکنیک های مدیریت زمان به شما کمک می‌کنند. ...

تکنیک هایی برای مدیریت زمان

برنامه‌ریزی و نظم داشته باشید

مدیریت زمان

مهارت‌های برنامه‌ریزی زمان زیادی برای شما ذخیره می‌کنند. برای کارایی بیشتر شما باید محیط کاری سازمان‌یافته‌ای داشته باشید.قبل از شروع یک پروژه‌ی جدید اولین کار این است که مطمئن شوید همه چیزهای مورد نیاز شما در دسترس است. اگر در بین کار مجبور باشید به دنبال وسایل لازم بگردید در کارتان وقفه ایجاد خواهد شد. پروژه‌ی بزرگ خود را به پروژه‌های کوچک‌تر و بخش‌های قابل مدیریت تقسیم کنید. با این کار زیاد سرتان شلوغ نخواهد بود و مجبور نیستید کارهایتان را عقب بیندازید.

 

لیستی از کارهای خود داشته باشید

مدیریت زمان

یک لیست از کارها به شما اجازه می‌دهد با برنامه مانده و کمک می‌کند هرکار خود را در زمان مناسب انجام دهید. هر پروژه و کاری که باید انجام دهید را در این لیست وارد کنید. برای اطمینان از اتمام به موقع کارها آن‌ها را بر اساس مهلت انجام در لیست قرار دهید. برنامه‌های زیادی در کامپیوتر و موبایل برای این کار وجود دارد اما برخی ترجیح می‌دهند از روش قدیمی کاغذ و قلم استفاده کنند. روش‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما بهتر است. زمانی که کاری را به اتمام رساندید در لیست آن را با یک علامت مشخص کنید.

 

برای خود نماینده انتخاب کنید

مدیریت زمان

شاید شما از آن افرادی باشید که به جای انتخاب نمایندگانی برای برخی کارهای خود همه‌ی کارها را خودتان انجام می‌دهید. شما باید اگر اجازه‌ی محول کردن یک کار به فرد دیگری را دارید حتماً این کار را انجام دهید. برخی افراد این کار را نمی‌کنند زیرا می‌ترسند فرد دیگری نتواند این کار را انجام دهد. دلیل دیگر این است که نمی‌دانند چگونه کار را به فرد دیگر بسپارند. شما باید حتماً مهارت‌های مدیریت کارها و سپردن کار به افراد دیگر را یاد بگیرید.

 

اوقات فراغتی برای خود قرار دهید

مدیریت زمان

مطمئن باشید در برنامه‌ی خود زمان‌های منظمی برای استراحت داشته باشید. شاید به نظر شما غیرممکن باشد که گاهی کار نکردن باعث می‌شود کارهای شما بیشتر پیش برود اما این حقیقت دارد. اگر استراحت‌های منظمی میان کارتان قرار دهید – مثلاً 10 دقیقه استراحت برای هر ساعت کار – در زمان کار تمرکز بیشتری داشته و احتمال خطا کردن شما کمتر است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040