۱۶ آبان ۱۳۹۴

اشتباهاتی که اغلب در محل کار مرتکب می شوید

۱۶ آبان ۱۳۹۴ 1995 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهاتی که اغلب در محل کار مرتکب می شوید در این مقاله می خوانید

اهمیتی ندارد چقدر باهوشید یا به چه موفقیت‌هایی رسیده‌اید اگر رفتار شما طوری باشد که دیدگاه دیگران درباره‌ی شما و اهمیتتان را تغییر دهد. ...

اشتباهاتی که اغلب در محل کار مرتکب می شوید

از پشت خنجر زدن

از نام آن همه‌چیز مشخص است. خیانت به دیگران، چه عمداً باشد یا نه، از مهم‌ترین دلایل اختلاف میان خانواده‌هاست. هرزمان که شما تلاش می‌کنید شخصی را در چشم همکارانتان بد کنید او احساس می‌کند از پشت به او خنجر زده‌اید و نیت شما در این بین اهمیتی ندارد.

 

سخن‌چینی

زمانی که در مورد دیگران صحبت می‌کنید باعث می‌شوید دیگران دیدگاه بسیار بدی نسبت به شما پیدا کنند. صحبت‌های شما از بدشانسی یا اشتباهات دیگران اگر به گوششان برسد ممکن است درنهایت باعث آسیب به احساسات آن‌ها شود. این رفتار درنهایت باعث می‌شود شما کینه‌توز و منفی به نظر برسید.

 

دریافت پاداش برای کار دیگران

دریافت پاداش برای تلاش دیگران – حتی اگر خیلی کم باشد –در دیگران تأثیر می‌گذارد و تصور می‌کنند شما به هیچ‌چیز مهمی خودتان نرسیده‌اید. این کار نشان می‌دهد شما ارزشی برای همکاران و روابط کاری خود قائل نیستید.

 

نداشتن رفتار مناسب

یک رفتار عاطفی نامناسب نشان‌دهنده‌ی نداشتن هوش عاطفی و راهی ساده برای اخراج شدن از محل کار است. هرچه شما بی‌ثباتی بیشتری از خودتان نشان دهید دیگران بیشتر در قابل‌اعتماد بودن شما شک کرده و نسبت به بودن شما در میان خود تردید می‌یابند. خشمگین شدن در مقابل هر فرد، بدون اینکه در نظر بگیریم چقدر شایسته‌ی این رفتار است، سبب دیدگاهی منفی نسبت به شما می‌شود. شما به‌عنوان فردی بی‌ثبات و تهدیدآمیز شناخته خواهید شد.

 

بگویید از کارتان متنفرید

چیزی که دیگران دوست ندارند در محل کار از شما بشنوند شکایت از تنفر شما از کارتان است. این کار باعث می‌شود به‌عنوان فردی منفی که روحیه‌ی گروه را از بین می‌برد شناخته شوید. رییس‌ها اغلب به‌سرعت افراد منفی گرایی که روحیه‌ی تیم را خراب می‌کنند را می‌شناسند و می‌دانند همیشه جایگزین‌هایی مشتاق برای آن‌ها وجود دارد.

 

لاف زدن

زمانی که فردی زیاد در مورد موضوعی صحبت کرده و اغراق می‌کند این تصور برای شما پیش می‌آید که او این کار را انجام نداده است. رسیدن به دستاوردهای بزرگ بدون لاف زدن و اغراق درباره‌ی آن‌ها نشان‌دهنده‌ی یک ذهنیت قوی است. این رفتار نشان می‌دهد موفقیت برای شما چیزی غیرعادی نیست.

 

دروغ گفتن

بسیاری از دروغ‌های کوچک با نیت خوب شروع می‌شوند – مردم می‌خواهند از خودشان یا دیگران محافظت کنند اما دروغ‌ها همیشه بزرگ و بزرگ‌تر شده و درنهایت آشکار می‌شوند. زمانی که دیگران بفهمند دروغ گفته‌اید دیگر راه بازگشتی ندارید.

 

خوردن غذاهای بودار

قانون کلی برای بردن غذا به محل کار نبردن هر چیز بوداری است. غذاهای بودار را باید برای خانه بگذارید. این کار رفتاری بی‌ملاحظه و نادرست است که به‌راحتی می‌توان از آن دوری کرد. غذای بودار شما به همه می‌گوید که به دیگران اهمیتی نمی‌دهید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040