۲۷ مهر ۱۳۹۳

5 قانون سرمایه گذاری که هر کسی باید آن را دنبال کند

۲۷ مهر ۱۳۹۳ 2153 بازدیدکننده 1 نظر
5 قانون سرمایه گذاری که هر کسی باید آن را دنبال کند در این مقاله می خوانید

آیا می دانید برای یک سرمایه گذاری موفق باید چه نکاتی را تحت نظر داشته باشد؟ مقاله را دنبال کنید. ...

5 قانون سرمایه گذاری که هر کسی باید آن را دنبال کند

 

دلیلی ندارد که سرمایه‌گذاری، ترسناک و یا پیچیده باشد. در اینجا 5 قانون سرمایه‌گذاری آورده شده است که هر کسی می‌تواند آن‌ها را اجرا کند. 

 

تنوع 

به سهام خود نگاه کرده و این قانون را به خاطر بیاورید. هیچ‌وقت بیشتر از فقط 5% پول خود را در یک سهام یا اوراق قرضه، و بیش از 20% آن را در هر بخش (مثلاً انرژی) سرمایه‌گذاری نکنید. هر چیزی بیش از این باعث به خطر افتادن و بی‌ثبات شدن سهام شما می‌شود. 

 

بر روی سود اصرار کنید.

هیچ‌گاه یک سهام قرضه دولتی که سود پرداخت نمی‌کند و یا سهامی که سود ندارد خریداری نکنید. فکر کنید که دارید پول خود را اجاره می‌دهید. اجازه ندهید که کسی به صورت مجانی در اتاق خالی شما زندگی کند.

 

بر روی هیچ‌چیزی که با آن آشنایی ندارید سرمایه‌گذاری نکنید.

قوانین سرمایه‌گذاری

 

در صورتی که محصولی را به صورت کامل نمی‌شناسید، بر روی آن سرمایه‌گذاری نکنید. ضرر این کار از نفع آن بیشتر است. البته می‌توانید برای آشنایی بیشتر با محصولات و شرکت‌ها، از خدمات کارگزاران بورس استفاده کنید. این مسئله برای افراد تازه‌کار از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

طمع‌کار نباشید. 

کل قضیه مربوط خرید و نگهداری می‌شود. یعنی این‌که شما نباید به خاطر هر بالا و پایین رفتن بازار، سهام ها را خریده و به فروش برسانید. این یک روش نامطمئن و خطرناک سرمایه‌گذاری است، که به ندرت به موفقیت‌های بزرگ منجر می‌شود. علاوه‌بر این، این کار باعث گیج شدن شما می‌شود، مگر اینکه یک مبادله کننده باتجربه باشید.

 

شایعات و بزرگ‌نمایی‌ها را باور نکنید.

قوانین سرمایه‌گذاری

 

خیلی از توصیه‌هایی که در بازار سهام به شما می‌شود، صرفاً یک سری بزرگ‌نمایی و سخنان بی‌مورد است که برای فروش یک محصول طراحی شده است. اطلاعات را می‌شود به روش‌های زیادی تفسیر کرد، و یک کارگزار خوب می‌داند که چگونه معانی پشت اعداد را متوجه شود. همان توصیه قدیمی را در اینجا بکار بگیرید: اگر امکان ندارد که آنقدر خوب باشد، واقعاً امکان ندارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040