۵ مهر ۱۳۹۳

8 توصیه برای کارمندانی که ترفیع می‌گیرند

۵ مهر ۱۳۹۳ 2085 بازدیدکننده 0 نظر
8 توصیه برای کارمندانی که ترفیع می‌گیرند در این مقاله می خوانید

زمانی که در شغل خود ترفیع می یابید باید بدانید با کارمندان خود چگونه رفتار کنید تا مدیریتی بهتر و راحتتر داشته باید. با ما همراه شوید. ...

8 توصیه برای کارمندانی که ترفیع می‌گیرند

"من واقعاً با همه افراد و همکاران در شرکت خوب بودم، اما ترفیع گرفته و به سمت سرپرستی رسیدم. اکنون احساس می‌کنم همه از من متنفر هستند. به نظر می‌رسد که آن‌ها نمی‌توانند قبول کنند که من اکنون سرپرست آن‌ها باشم و به خصوص با افرادی که فکر می‌کنند می‌توانند الآن که من سرپرست شده‌ام هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام دهند ، مشکل‌دارم. چکار باید بکنم؟"

شاید این جمله شرح‌حال بسیاری از افراد در چنین وضعیتی باشد.

یکی از سخت‌ترین شرایط شغلی، این است که فرد از یک گروه ارتقاء گرفته و به سمت مدیریت آن گروه برسد . تغییر موقعیت از فردی که سابقاً با همکارانش درباره مدیر صحبت و انتقاد می‌کردند، به فردی که اکنون دیگران درباره او صحبت می‌کنند، می‌تواند شرایط استرس‌زایی ایجاد کند. 

انتقال موقعیت از همکار به مدیر ممکن است وضعیت دشواری برایتان باشد، برای اینکه به عنوان مدیر جدید، شما مسئول سودمند بودن و نتایج گروه زیر دست خود هستید. اغلب همکاران سابق به خاطر حسادت و یا عادت همیشگی نمی‌خواهند به عنوان یک رئیس با شما رفتار کنند. ممکن است آن‌ها بخواهند رفتارشان با شما را به عنوان یکی از اعضای گروه ادامه دهند. 

 

در اینجا 8 توصیه آمده است که این انتقال از همکار به مدیر را برای شما و دیگران راحت تر می‌کند:

 

توصیه شماره 1

باید درک کنید که روابط فردی سابق شما با همکارانتان باید به سطح جدیدی تغییر پیدا کند، چون شما دیگر هم رتبه آن‌ها نیستید. اکنون شما فردی هستید که کارها را تعیین می‌کند، بهره‌وری را تحلیل می‌کند، و ارزیابی عملکرد انجام می‌دهد. 

 

توصیه شماره 2

مسئول منابع انسانی‌تان را ببینید تا بفهمید چه آموزش‌ها و پشتیبانی‌هایی برای شما در دسترس است تا کمک کند نقش مدیریت جدید را ایفا کنید. 

 

رفتار در زمان ارتقا شغلی

 

توصیه شماره 3

با همه افراد بخش تک‌تک بنشینید و اجازه دهید که درباره احساساتشان راجع به ارتقا شما به مدیریت صحبت کنید. در مورد انتظاراتی که از همدیگر دارید صحبت کنید و مشکلات بالقوه را مطرح کنید تا بتوانید آن‌ها را بشناسید و حل کنید. 

 

توصیه شماره 4

همیشه حرفه‌ای بمانید و با همه کارکنان عادلانه و با احترام رفتار کنید. 

 

توصیه شماره 5

از هر گونه جلسات شایعات و خبرکشی با کارکنان دوری کنید 

 

توصیه شماره 6

اجازه ندهید کار سابق و یا دوستی با همکاران سابق بر مسئولیت‌های مدیریتی جدید شما تأثیر بگذارد. 

 

توصیه شماره 7

مطمئن شوید که همه افراد در گروه نقش جدید و مسئولیت‌های جدید شما به عنوان مدیرشان و نیز نقش هر یک از آن‌ها در موفقیت و یا شکست گروه را درک می‌کنند. 

 

رفتار در زمان ارتقا شغلی

 

توصیه شماره 8

بر روی یک برنامه بازی کار کنید که با استفاده از آن بتوانید شما و گروهتان به بهترین وجه ممکن با هم کارکرده تا به اهداف و مقاصد حوزه مدیریت خود دست یابید. در مورد آن اهداف و مقاصد به وضوح و اجمالی گفتگو کنید. 

 

با انجام این توصیه‌ها و به مرور زمان، هنگامی که کارکنان مهارت‌های مدیریتی و حرفه‌ای بودن شما را مشاهده کنند، دیگر شما را به عنوان همکار نمی‌بینند و مدیر بودن شما را می‌پذیرند.  به یاد داشته باشید پست شما به عنوان مدیر جدید تلاش برای محبوب بودن نیست بلکه مدیریت افراد برای دست‌یابی به اهداف است. ممکن است شما نتوانید با همه افراد گروه کنار بیایید، مخصوصاً یک یا دو نفری که برای پستی که در نهایت نصیب شما شد، درخواست داده بودند. مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، بر انجام کار تمرکز داشته باشید و هر روز تلاش خود را بکنید و با افراد به صورت عادلانه و با احترام برخورد کنید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040