۱۵ آبان ۱۳۹۲

چگونه قدرشناسی خود را نسبت به کارهای عالی نشان دهیم

۱۵ آبان ۱۳۹۲ 2379 بازدیدکننده 3 نظر
چگونه قدرشناسی خود را نسبت به کارهای عالی نشان دهیم در این مقاله می خوانید

نشان دادن قدرشناسی از کارهای خوب دیگران باعث می شود در آن ها ایجاد انگیزه کنید، این مقاله به شما آموزش می دهد چگونه قدرشناسی خود را به کارهای عالی نشان دهید. ...

چگونه قدرشناسی خود را نسبت به کارهای عالی نشان دهیم

مقدمه

ابراز قدرشناسی برای یک کار که بسیار خوب انجام شده است کاری زمان بر و پرخرج نیست. اینکه کاری کنید که دیگران بدانند در قبال کار آن‌ها سپاسگزار هستید، می توانید باعث ایجاد انگیزه‌ برای کارهای آینده شده و به همکاران و کارکنان شما اجازه می‌دهد که بدانند شما نسبت به کارهای آن‌ها بی‌توجه نیستید. هر چقدر آن کار، بزرگ یا کوچک باشد، همه دوست دارند بدانند که کار آن‌ها برای موفقیت شرکت موثر بوده و برای رسیدن به یک هدف مشترک، مفید واقع شده است.

 

تشکر لفظی

تمجید شفاهی از کارهای یک شخص آسان‌ترین راه برای ابراز قدرشناسی نسبت به اوست. این کار سبب می‌شود تا کارمندان یا همکاران شما متوجه شوند که در یک سطح شخصی مورد تمجید قرار می‌گیرند. ارتباط میان مدیر و کارمندان باید غیر مبهم و قاطعانه باشد تا آن‌ها احساس کنند شخصی مهم و فعال از تیم هستند.گفتن کلماتی مانند " آفرین" ، " تو واقعاً کار مهمی را در این پروژه انجام دادی"، پیامی غیر مبهم و صادقانه را منتقل می‌کند که حس قدرشناسی شما را به وضوح منتقل می‌کند، بدون آنکه عجیب و یا مبتذل به نظر برسد.

 

مهمانی و گردهمایی‌ها

در صورت امکان فراهم کردن یک مهمانی یا گردهمایی غیررسمی در ساعات کار، و یا خارج از آن ، روشی راحت برای بیان قدرشناسی نسبت به کار انجام شده است. همه از داشتن فرصتی برای خوردن یک وعده غذا و یا چیزی غیررسمی مانند کیک یا شیرینی در کنار هم لذت می برند. این کار حس رفاقت در خارج از کار را افزایش می‌دهد، حتی اگر مهمانی شما در طول ساعات کاری باشد. در حقیقت، در صورت امکان، همه افراد بابت داشتن زمانی برای استراحت در طول زمان کاری و گردهمایی در کنار هم، از شما سپاسگزار خواهند شد.

 

هدیه‌ها

بعضی اوقات، دادن هدیه روشی مناسب برای بیان قدرشناسی شما می تواند باشد. در کتابی به نام "پنج زبان قدرشناسی در محیط کار، قدرتمند کردن سازمان‌ها با تشویق افراد" آمده است: دادن هدیه‌ای به کارمند که برایش باارزش باشد، روشی برای یادآوری و تشکر از اوست. دادن هدیه‌هایی که بدون فکر یا سعی خاصی تهیه شود، روشی موثر برای بیان تشکر نیست. اگرچه، اگر شما زمانی را صرف یافتن اینکه کارمندتان از چه چیزی لذت برده و آنرا تقدیر می کند کنید، هدیه‌ی شما برای آن‌ها روشی با معنی و باارزش برای سپاسگزاری خواهد بود.

 

زمان مرخصی

همه‌ی افراد برای داشتن ساعت مرخصی بیشتر متشکر خواهند بود. اگر در شرکت و یا سازمان شما امکان این کار وجود دارد، دادن زمان مرخصی بیشتر به آن‌ها، روشی خیلی موثر برای نشان دادن تقدیر از یک کار خارق العاده است. اگر این کار از نظر منطقی امکان‌پذیر نمی‌باشد، لازم نیست پیشنهاد مرخصی برای کل روز را بدهید. به جای آن می‌توانید زمان طولانی تری برای ناهار و یا اجازه ترک کردن زودتر محل کار را به آن‌ها بدهید.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040