۲۰ آذر ۱۳۹۵

راه های هوشمندانه برای سوزاندن کالری بیشتر

۲۰ آذر ۱۳۹۵ 1559 بازدیدکننده 0 نظر
راه های هوشمندانه برای سوزاندن کالری بیشتر در این مقاله می خوانید

اهمیتی ندارد چه نوع ورزش قلبی انجام می‌دهید. شما می‌توانید با همان زمان کالری بیشتری بسوزانید. ...

راه های هوشمندانه برای سوزاندن کالری بیشتر

ابتدا تمرینات قلبی عروقی

سوزاندن کالری

اگر می‌خواهید کالری بیشتری بسوزانید باید در ابتدا به سراغ این تمرینات بروید. در تحقیقی صورت گرفته دو حالت تمرینات قدرتی بعد از دویدن و برعکس آن بررسی شد. دانشمندان به این نتیجه رسیدند که ورزشکارانی که در ابتدا تمرینات قدرتی انجام داده و سپس دویده‌اند در طی دو ساعت بعد از اتمام تمرین کالری بیشتری سوزانده‌اند.

 

تمرینات ورزشی پلایومتریک

سوزاندن کالری

این تمرینات سخت و شدید باعث بالا رفتن سریع ضربان قلب شده و به معنای سوزاندن کالری بیشتر هستند. بعلاوه این تمرینات هدف خود را ماهیچه‌های انقباضی، هماهنگی بدن و چابکی شما قرار  می‌دهند، در نتیجه در تمرین بدن با چالش‌های جدید روبرو خواهد شد.

 

استفاده از تمام بدن

سوزاندن کالری

بیشتر تمرینات قلبی عروقی روی پایین‌تنه تمرکز دارند مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و ... اما اگر می‌خواهید کالری بیشتری بسوزانید یک نکته‌ی ساده درگیر کردن کامل بدن است، مثلاً در زمان پیاده‌روی یا دویدن دست‌های خود را تکان دهید. حتی کمی تمرین دیگر که کل بدن را درگیر می‌کند به روال خود اضافه کنید.

 

شدیدتر ورزش کنید

سوزاندن کالری

اگر برای سوزاندن کالری بیشتر جدی هستید زمان آن رسیده که به شدت ورزش خود اضافه کنید. اگر با دستگاه کار می‌کنید کمی شیب را بیشتر کرده یا مقاومت آن را بالا ببرید و یا اگر راه می‌روید به مسافت آن بیفزایید. برای بیشتر کردن سوختن کالری باید کمی از نقطه‌ی راحتی فاصله بگیرید.

 

به موسیقی تند گوش دهید

سوزاندن کالری

اگر برای ورزش مشکل دارید در حین تمرین از هدفون استفاده کنید. با بررسی‌های صورت گرفته روی اغلب افراد در حین دوچرخه‌سواری مشخص شد با تند شدن موسیقی فرد سریع تر پدال می زند و ضربان قلب او بیشتر بالا می رود. با کم شدن صدا و آرام شدن موسیقی برعکس این موضوع اتفاق می‌افتد.

 

حالت صحیح بدن

سوزاندن کالری

اگر از دستگاه‌ها برای ورزش استفاده می‌کنید باید بدنتان در حالت درستی باشد تا کالری بیشتری بسوزانید. به عنوان یک قانون کلی، دست‌ها باید آزادانه و در حالت طبیعی حرکت کنند، شکم داخل نگه داشته شود، مرکز وزن بدن روی ران‌ها باشد و شانه‌ها به سمت پایین و عقب قرار گیرند. با داشتن وضعیت صحیح در حین ورزش، نه تنها مانع آسیب دیدن بدن خود خواهید شد بلکه کالری بیشتری نیز خواهید سوزاند.

 

کمی فاصله بیندازید

سوزاندن کالری

با ایجاد تنوع در حین تمرینات مختلف ( مثلاً یک دقیقه دویدن و بعد دو دقیقه پیاده‌روی) می‌توانید تناسب اندام خود را نسبت به داشتن یک تمرین ثابت بهتر کرده و کالری بیشتری بسوزانید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040