۹ شهريور ۱۳۹۴

5 اثر شگفت انگیز ورزش بر بدن

۹ شهريور ۱۳۹۴ 1960 بازدیدکننده 0 نظر
5 اثر شگفت انگیز ورزش بر بدن در این مقاله می خوانید

در اینجا 5 عارضه‌ی عجیب ناشی از ورزش آورده شده است. ...

5 اثر شگفت انگیز ورزش بر بدن

زمانی که صحبت از ورزش می‌شود چیزهایی مانند عرق کردن، درد و بوی بد بدن با آن همراه است. اگرچه انتظار چیزهایی مانند خارش بدن، بی‌حسی انگشت پا و ... را ندارید و ممکن است باعث وحشت شما شوند اما نگران نباشید. این‌ها از نشانه‌های عادی ورزش کردن هستند و اغلب می‌توان با تجدید در رژیم غذایی از آن‌ها پیشگیری نمود.

 

نیاز به سرویس بهداشتی دارید

اثرات ورزش

ورزش دو می‌تواند مزاحم اعضای داخلی بدن شود و درنتیجه همه‌چیز در بدن سریع‌تر می‌شود، خصوصاً زمانی که ورزش شما با خوردن غذاهای پرکالری، استرس و نوشیدن آب زیاد همراه باشد.  برای جلوگیری از بی‌اختیاری در ادرار سعی کنید قبل از ورزش زیاد غذا نخورید، کافئین ننوشید، و هرچیزی که چربی یا قند زیاد دارد مصرف نکنید.

 

احساس بیماری می‌کنید

اثرات ورزش

باوجودی که اغلب عامل این مشکل استرس شما در ورزش است اما فعالیت شدید می‌تواند وضعیت شکم شما را خراب کند. بهتر است قبل از ورزش غذای سبک بخورید و از خوردن غذاهایی که می‌دانید به شما نمی‌سازد اجتناب نمایید. زنجبیل یک ماده‌ی طبیعی عالی برای درمان حالت تهوع است.

 

پوست شما می‌خارد

اثرات ورزش

اگر در حین ورزش خارش پوست شما شروع شد وحشت نکنید. حشره‌ای شما را نیش نزده است. ازآنجایی‌که ورزش باعث افزایش گردش خون می‌شود، نتیجه‌ی آن انبساط مویرگ‌ها و تحریک سلول‌های عصبی پوست است. باوجوداین تحریک، بدن به‌سرعت متوجه می‌شود که این سیگنال‌ها هشدارهایی اشتباه هستند و شروع به بی‌توجهی به آن‌ها می‌کند. شما تنها باید پایبند یک رژیم غذایی خاص باشید.

 

انگشت پای شما بی‌حس می‌شود

اثرات ورزش

اغلب این موضوع بر اثر کاهش گردش خون اتفاق می‌افتد، خصوصاً اگر کفش‌های شما زیاد تنگ باشد.  پاسخ ساده برای این مشکل پیدا کردن یک جفت کفش مناسب است که در هوای گرم فضایی برای تهویه‌ی هوا داشته باشد. تکان دادن انگشت‌ها می‌تواند به بازیابی گردش خون کمک کرده و از گرفتگی ماهیچه‌ها جلوگیری نماید.

 

شکم شما سرد می‌شود

اثرات ورزش

متأسفم اما درمانی برای این عارضه وجود ندارد. این بخشی طبیعی از ورزش است. ورزش شدید باعث می‌شود خون به بخش‌های حیاتی بدن فرستاده شود، مانند ماهیچه‌ها، قلب و شش‌ها. درنتیجه شکم در انتهای این لیست قرار می‌گیرد و باعث می‌شود شکم شما سرد شده و راحت نباشد. تا زمانی که احساس بیماری، سردرد خفیف یا تب نداشته باشید جای زیادی برای نگرانی نیست.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040