۱ مهر ۱۳۹۳

دستبند مهره ای با قفل

۱ مهر ۱۳۹۳ 13467 بازدیدکننده 1 نظر
دستبند مهره ای با قفل در این مقاله می خوانید

این مطلب را بخوانبد تا با روشی ساده برای خود یک دستبند تهیه کنید. ...

دستبند مهره ای با قفل

در این مقاله دستورالعمل ساخت یک دستبند مهرهای ساده با قفل را نشان می‌دهیم. زمانی که شما روش ساخت آن‌ها را یاد بگیرید، می‌بینید که چقدر آسان است و  می‌توانید انواع مختلف آن‌ها را بسازید. 

 

مرحله‌ی 1: چیزهایی که احتیاج دارید

 

•  مهره

هر چیزی که دلخواهتان است، در صورتی که محکم باشد خوب است. نباید از یک سنگ نرم مانند فیروزه برای دستبند استفاده کنید. با کریستالها می‌توان دستبندهای بسیار زیبایی درست کرد و برای هدیه عالی هستند. من  دوست دارم از مهره‌هایی در محدوده‌ی 4 تا 8 میلی‌متر استفاده کنم

 

•  نخ منجوق کاری

من معمولاً از یک نخ منجوقکاری خوب مانند نخ نایلونی ابریشمی استفاده می‌کنم. من انواع متوسط یا سنگین را تهیه می‌کنم.  نخ‌های منجوقکاری ارزان‌قیمت هستند و در رنگ‌های عالی تولید می‌شوند.

 

•  قفل

هر نوع ضامن، قفل خرچنگی، یا قلاب، برای زیورآلات تک رشته‌ای. اگر نمی‌دانید چه انتخاب کنید یک قفل خرچنگی 12 میلی‌متری و یک حلقه‌ی فلزی بسته 8 میلی‌متری تهیه کنید.

 

•  چسب ضد آب قوی

•  قیچی

 

ساخت دستبند

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی2 :  قفل را وصل کنید

حدود سی سانتی‌متر از نخ منجوقکاری را ببرید. قسمت انتهایی نخ را با استفاده از گره بخیه‌زنی به قفل گره بزنید. یک یا دو گرهی اضافی بزنید اما هنوز انتهای نخ را نبرید.

 

ساخت دستبند

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی سوم: مهره‌ها را نخ کنید.

حال مهره‌ها را نخ کنید. 

وقتی که دستبندتان در مجموع 13 تا 15 سانتی‌متر شد مهره‌های شل را روی مچ دست خود امتحان کنید. حساب کنید که بقیه‌ی قفل چه مقدار فضا می‌گیرد و مهره‌ها را اضافه کنید تا جایی که اندازه دستبند مناسب شود. اگر مطمئن نیستید، می‌توانید گرهی شل در نیمه‌ی دیگر قفل (حلقه فلزی) بزنید. طول نهایی دستبند بسته به اندازه‌ی مهره‌ها متفاوت خواهد شد. 

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی 4: نصب قفل را به پایان برسانید

قسمت انتهای آزاد نخ را به نیمه‌ی دیگر قفل گره بزنید. مطمئن شوید که فضای کمی بعد از آخرین مهره باقی گذاشته‌اید تا دستبند بتواند به راحتی حرکت کند. اگر فقط یک حلقه اضافه می‌کنید نخ را مستقیم به آن گره بزنید. بگذارید انتهای نخ آزاد باشد.

 

ساخت دستبند

 

مرحله‌ی 5: ساخت دستبند را به پایان برسانید

مقدار کمی چسب روی هر گره بزنید و بگذارید به مدت یک شب خشک شود.

حال می‌توانید نخ اضافی را ببرید.

دستبند شما آماده است.

ساخت دستبند

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040