۱۷ تير ۱۳۹۳

دوخت کیف لوازم آرایش

۱۷ تير ۱۳۹۳ 14075 بازدیدکننده 1 نظر
دوخت کیف لوازم آرایش در این مقاله می خوانید

اگر می خواهید برای نگه داری لوازم آرایش خود یک کیف تهیه کنید، بهتر است خودتان آن را درست کنید، ما روش ساخت آن را به شما آموزش می دهیم. ...

دوخت کیف لوازم آرایش

دوخت کیف لوازم آرایش برای خودتان

ساخت این کیف لوازم آرایش ساده است و نتیجه نهایی آن بسیار خارق‌العاده است. 

 

وسایل مورد نیاز: 

 

پارچه (هرچه از پارچه محکم‌تری استفاده کنید، کیف شما شکل زیباتری خواهد داشت)

پارچه‌ی استری، کتان نازک ایده ال است

زیپ

قیچی

سوزن ته گرد

چرخ خیاطی

نخ چرخ خیاطی

 

سایز کیف واقعاً بستگی به سایز زیپی دارد که تهیه‌کرده‌اید. ما یک زیپ 30 سانتی داریم که برای تهیه کیف آرایشی یا جامدادی با سایز خوب مناسب است. شما می‌توانید این کیف‌ها را در هر سایز و ابعادی بسازید اما قانون اصلی این است که پهنای پارچه‌ای که برای برش دارید متناسب با پهنای زیپ شما باشد. شما می‌توانید با بریدن تکه‌های پارچه به اندازة مورد نیاز خود، ارتفاع کیف را به هر اندازه که می‌خواهید درآورید.

پارچه‌ی الگودار من با عرض 30 سانت برش داده شد تا هم اندازه زیپ شود، سپس آن را به دو تکه مساوی تقسیم کردم، پارچه‌ی استری را نیز با همان اندازه برش دهید. 

 

دوخت کیف لوازم آرایشی برای خودتان

حالا زمان آن رسیده که پارچه را سوزن بزنید . یک تکه از پارچه‌ی خود را رو به بالا بگذارید. زیپ را رو به پایین بر روی لبه‌ی بالایی پارچه خود قرار دهید. سپس پارچه آستری را روی زیپ قرار بدهید،  این سه تکه را طوری با سوزن به هم وصل کنید که بالای همه‌ی آن‌ها در یک ردیف قرار داشته باشد. این تکه‌ها را به هم بدوزید، دوختن حاشیه زیپ ممکن است کمی به مهارت نیاز داشته باشد. 

 

نکته: سوزن‌ها را به صورت عمودی وارد کنید، با این کار می‌توانید بدون اینکه نیاز به درآوردن سوزن‌ها باشد، به دوختن ادامه بدهید. 

 

دوخت کیف لوازم آرایشی برای خودتان

این کار سبب می‌شود زیپ بین فضای میان دو پارچه قرار بگیرد، حالا مشابه همبن کار را با سمت دیگر زیپ انجام دهید، کار شما باید کمی مشابه این به نظر برسد. 

 

دوخت کیف لوازم آرایشی برای خودتان

برای اینکه مراحل بعدی کار را راحت تر کنید، تکه‌ی پارچه را اطو کنید.

پارچه را از وسط تا کنید، به طوری که پارچه‌های استری بیرون باشند. لبه‌ی پایینی را سوزن ته گرد زده و 4 تکه‌ی پارچه را به هم بدوزید. 

 

دوخت کیف لوازم آرایشی برای خودتان

دوخت کیف لوازم آرایشی برای خودتان

حالا پارچه را مجدداً از وسط تا کنید، به طوری که پشت زیپ در بالا قرار بگیرد. دو لبه را به هم سوزن زده و سپس بدوزید. قبل از شروع دوختن، زیپ را تا نیمه‌، باز کنید. 

 

دوخت کیف لوازم آرایشی برای خودتان

خوب، کار ما تقریباً به پایان رسیده است. حالا برای مربعی کردن گوشه‌های کیف، گوشه‌های کار را به هم فشار بدهید، به گونه‌ای که درز در وسط باشد، آن‌ها را به طور مساوی اندازه گرفته و سنجاق بزنید. من یک لبه‌ی 4 سانتی را سنجاق زده‌ام. سپس آن را بدوزید تا این تکه‌ی مثلثی شکل درست شود.

 

دوخت کیف لوازم آرایشی برای خودتان

شما هم می‌توانید بخش‌های مثلثی را بریده و لبه‌ها را صاف کنید که این شاید روش درست انجام این کار باشد، و یا اینکه آن‌را همان طور باقی بگذارید ( که من این کار را کرده‌ام ). حالا برای آشکاکردن کار بزرگتان، آن را برعکس کنید. 

 

دوخت کیف لوازم آرایشی برای خودتان

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040