۳۰ دي ۱۳۹۶

دانستنی های جالب از سراسر جهان

۳۰ دي ۱۳۹۶ 333 بازدیدکننده 0 نظر
دانستنی های جالب از سراسر جهان در این مقاله می خوانید

جهان شگفتی‌های طبیعی و انسانی زیادی دارد که هرچه بدانید بازهم به نظر بی‌انتها می‌رسند. شما را با بخشی از آن آشنا می‌کنیم. ...

دانستنی های جالب از سراسر جهان

کوه کینابالو

آیا در مورد حرکت کردن کوه‌ها شنیده‌اید؟ کینابالو کوهی در پارک ملی کینابالو در کشوری با همین نام است که مانند کوه‌های دیگر کمی جابجا می‌شود. مردم مالزی برای این کوه احترام زیادی قائل هستند زیرا بر این باورند که روح اجدادشان در اینجا به آرامش ابدی می‌رسد. باید بدانید دلیل حرکت کم این کوه جابجایی پوسته‌های زمین‌شناختی است.

 

 

ترس از عدد 4 در ژاپن

در ژاپن تلفظ عدد 4 بسیار شبیه به کلمه‌ی مرگ است و به همین  دلیل آن را نحس می‌دانند. حتی اغلب از این عدد استفاده نمی‌شود. این باور به‌قدری قوی است که آن‌ها شمارش خود را این‌گونه انجام می‌دهند: یک، دو، سه، پنج، شش...

 

به دلیل تأثیر زیادی که ژاپن بر شرق آسیا گذاشته است این باور به کشورهای دیگری نیز رسیده می‌باشد، کشورهایی همچون مالزی و سنگاپور. مردم تا جای ممکن تلاش می‌کنند از این عدد دوری کنند، مثلاً در حمل‌ونقل شهری برای سریال وسایل از عدد 4 استفاده نمی‌شود.

 

 

کاخ پارلمان رومانی

در مرکز تاریخی پایتخت رومانی، شهر بخارست، کاخ پارلمان بخارست جای گرفته است. این  کاخ باشکوه از گران‌ترین و عجیب‌ترین پروژه‌های ساختمانی قرن شناخته می‌شود. ساخت کاخ پارلمان به دستور نیکلای چائوشسکو می‌باشد. برای ساخت این سازه در این بخش از شهر او مجبور به تخریب یک‌پنجم از بافت تاریخی و ارزشمند شهر شد. از لحاظ اقتصادی نیز در پنج سال زمان ساخت کاخ چیزی برابر با یک‌سوم کل بودجه‌ی کشور رومانی هزینه شده است.

 

کاخ پارلمان دومین ساختمان دولتی بزرگ دنیا و سومین ساختمان بزرگ در جهان است. این بنا سنگین‌ترین ساختمان جهان نیز شناخته شده و با هزینه‌ای حدود 4 بیلیون دلار آمریکا، گران‌ترین ساختمان دولتی جهان نیز می‌باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040