۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵

جاذبه های گردشگری آلمان

۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ 2293 بازدیدکننده 0 نظر
جاذبه های گردشگری آلمان در این مقاله می خوانید

جاذبه های گردشگری آلمان ...

جاذبه های گردشگری آلمان

صخره‌های روگن (Rügen Cliffs )

جاذبه های گردشگری آلمان

صخره‌های روگن در پارک ملی جاسموند در شمال شرقی جزیره‌ی روگن قرارگرفته‌اند. این صخره‌ها بر اثر فرسایش صخره‌های گچی در بالای دریای بالتیک ایجادشده‌اند. منطقه‌ای که در آن صخره‌ها 118 متر ارتفاع دارند جادویی‌ترین و تحسین‌برانگیزترین نقطه در این منطقه شده است. جنگل‌های پشت صخره‌ها نیز بخشی از پارک ملی هستند.

 

راین رمانتیک

جاذبه های گردشگری آلمان

راین رمانتیک مشهورترین بخش از رودخانه‌ی راین است که میان شهر کوبلنتس و شهر بینگن قرار دارد. در این منطقه راین راه خود را از میان تپه‌های پرشیبی باز می‌کند که پوشیده از تاکستان‌اند و در میان درختان قلعه‌ها و ویرانه‌های قدیمی بی‌شماری دیده می‌شود. از زمان قدیم این رود مسیر تجاری مشهوری در اروپای مرکزی بوده است و رشته‌ای از شهرهای کوچک در امتداد آن شکل‌گرفته‌اند. این شهرهای قدیمی امروزه نیز به شکل یک فضای تاریخی باقی‌مانده‌اند.

 

کلیسای Frauenkirche

جاذبه های گردشگری آلمان

کلیسای Frauenkirche در شهر درسدن قرار دارد. این کلیسا در جنگ جهانی دوم به‌طورکلی تخریب شد. برنامه‌ی بازسازی کلیسا از دهه‌ی 1720 شروع‌شده و در سال 2005 به پایان رسید. از زمان بازگشایی دوباره‌ی کلیسا این مکان به یک جاذبه‌ی توریستی مشهور در درسدن تبدیل شده است. در سال 2009 رییس‌جمهور آمریکا، باراک اوباما نیز برای دیدن این کلیسا رفت.

 

شهر لینداو

جاذبه های گردشگری آلمان

شهر لینداو در نزدیکی نقطه‌ی اتصال مرزهای اتریش و سوئیس در شرق دریاچه‌ی کنستانس قرار دارد. شهر با راه‌آهن و برج‌هایی به خشکی متصل شده و حدود 3000 ساکن دارد. لیندارو پر از ساختمان‌های قرون‌وسطایی و نیمه‌تمام است و یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری آلمان می‌باشد.

 

کلیسای جامع کلن

جاذبه های گردشگری آلمان

کلن بزرگ‌ترین کلیسای گوتیک در آلمان است که برای قرن‌هاست مشهورترین نماد برجسته‌ی شهر کلن می‌باشد. ساخت ساختمان کلیسا در سال 1248 آغاز شد و با وقفه‌هایی در کار، ساخت آن بیش از 600 سال زمان برد. کلیسای جامع کلن جایگاه اسقف اعظم کاتولیک کلن می‌باشد.

 

هولستین تور

جاذبه های گردشگری آلمان

هولستین تور یکی از دو دروازه‌ی باقی‌مانده‌ی شهر لوبک است. این دروازه در سال 1464 ساخته شد و حالا یک موزه می‌باشد. به خاطر دو برج دایره‌ای زیبا و ورودی طاقی دروازه، به‌عنوان نماد شهر لوبک در نظر گرفته می‌شود. هولستین تور و مرکز شهر قدیمی لوبک دو جاذبه‌ی گردشگری مشهور در آلمان هستند.

 

شهر قدیمی هایدلبرگ

جاذبه های گردشگری آلمان

هایدلبرگ یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری آلمان است که رودخانه‌ی نکار از میان آن می‌گذرد. در طول جنگ جهانی دوم شهر هایدلبرگ از بمباران‌های بی‌امان متفقین که بیشتر شهرهای آلمان را ویران کرد در امان ماند. درنتیجه هایدلبرگ سبک وآرایش قدیم خود با خیابان‌های باریک، خانه‌های زیبا و قلعه‌ی مشهور هایدلبرگ را حفظ کرده است.

 

دروازه‌ی براندنبورگ

جاذبه های گردشگری آلمان

دروازه‌ی براندنبرگ تنها دروازه‌ی باقی‌مانده‌ی برلین و نمادی از اتصال شرق و غرب برلین است. این دروازه در قرن 18 ساخته‌شده و ورودی خیابان اونتر دن لیندن می‌باشد، بلواری از درختان لیندن که زمانی مستقیماً به کاخ پادشاهی پروس راه داشته است. دروازه‌ی برادنبورگ یکی از نمادهای مشهور در اروپا می‌باشد.

 

قلعه‌ی نوی شوان شتاین

جاذبه های گردشگری آلمان

قلعه‌ی افسانه‌ای نوی شوان شتاین در بالای تپه‌ای در نزدیکی شهر فوسن در جنوب غربی ایالت بایرن قرار دارد. این قلعه الهام‌بخش قلعه‌های رؤیایی و زیبا در پارک دیزنی بوده است. قلعه به فرمان پادشاه لودویگ دوم بایرن ساخته شد. او در زمان اتمام کار ساخت قلعه در سال 1886 به جنون گرفتارشده بود و پس از چند روز به علت نامشخصی درگذشت. بیشترین عکس گرفته‌شده در طول یک قرن از نوی شوان شتاین  بوده است و مشهورترین جاذبه‌ی گردشگری آلمان می‌باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040