۳ آبان ۱۳۹۶

مشکلاتی جدی که نتیجه اشتباهات والدین هستند 3

۳ آبان ۱۳۹۶ 419 بازدیدکننده 0 نظر
مشکلاتی جدی که نتیجه اشتباهات والدین هستند 3 در این مقاله می خوانید

تربیت صحیح کودک کار دشواری است که نیاز به توجه خاص دارد. این نکات به شما کمک خواهند کرد. ...

مشکلاتی جدی که نتیجه اشتباهات والدین هستند 3

مشکلات تغذیه

متأسفانه این‌که والدین کودک خود را تشویق می‌کنند که حتماً غذای خود را تا ته بخورد اشتباهی است که باعث افزایش وزن و مشکلات تغذیه در آینده خواهد شد. از همه مهم‌تر این کار به کودک یاد می‌دهد به مقدار گرسنگی خود توجه نداشته و به‌جای آن بر اساس عوامل بیرونی میزان غذای خود را تعیین کند.

 

 

عدم استقلال کودک

والدینی که می‌خواهند کودکان آن‌ها چالش‌های جدید را تجربه نکرده، هیچ‌گاه ناامید نشده و شکست نخورند فرصت یادگیری از اشتباهات را از کودک خود گرفته و نمی‌گذارند او بتواند مسئولیت کارهای خود را بپذیرد. مراقبت بیش‌ازحد از کودک با رشد توانایی حل مشکلات و استعدادهای کودک تداخل دارد.

 

 

والدین جدا و فرزندان

کار تمامی والدین بسیار دشوار است اما آن‌هایی که طلاق گرفته‌اند چالش بیشتری پیش رو دارند. یک اشتباه بزرگ این والدین بد گفتن از یکدیگر در جلوی کودک است. این کار به روابط شما با کودکتان لطمه می‌زند. زمانی که در مورد یکی از والدین مقابل کودک با بی‌احترامی صحبت می‌کنید اغلب به کودک خود آسیب‌زده و او را گیج خواهید کرد.

 

 

تحمل کم برابر شکست

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات که ما مرتباً با آن روبرو می‌شویم دیدن والدینی است که به کودک خود اجازه نمی‌دهند با مشکلات زندگی روبرو شوند. والدین از کودکان بیش‌ازحد مراقبت کرده و می‌خواهند مانع تجربه‌های بد برای او شوند. که نتیجه‌ی آن تحمل کم کودک در برابر ناامیدی و مشکلات است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040