۲ آبان ۱۳۹۶

مشکلاتی جدی که نتیجه اشتباهات والدین هستند 2

۲ آبان ۱۳۹۶ 320 بازدیدکننده 0 نظر
مشکلاتی جدی که نتیجه اشتباهات والدین هستند 2 در این مقاله می خوانید

تربیت کودک کار دشواری است که اهمیت زیادی دارد. مهارتهای شما در این زمینه نقش زیادی ایفا می کند. ...

مشکلاتی جدی که نتیجه اشتباهات والدین هستند 2

مهارت‌های تطابقی ضعیف

والدینی که تمامی خواسته‌های کودک را برآورده کرده و مانع گذاشتن محدودیت یا ایجاد فرصت برای راهنمایی کودک خود می‌شوند باعث خواهند شد کودک نتواند در جامعه خود را با دیگران تطابق دهد. بدین ترتیب پیشرفت مهارت‌های عاطفی کودک در جامعه مختل می‌گردد.

 

 

نمی‌گذارید گریه کند

دیدن گریه‌ی کودک برای تمامی والدین دردناک است. باوجودی که اشک‌ها شما را ناراحت می‌کنند اما نباید همیشه او را آرام کنید. والدین باید فرصت داشته باشند به کودک خود یاد دهند چگونه احساسات خود را مدیریت کند. در نتیجه شما بدون اینکه به او یاد دهید چگونه مشکلات خود را مدیریت کند تنها او را ساکت می‌کنید.

 

 

ترس از شکست

کودکان با بازی کردن یاد می‌گیرند و بازی شامل اشتباه، تغییرات یا موفقیت است. اگر والدین مرتباً کودک را راهنمایی کرده و مانع شکست او شوند کودک یاد نمی‌گیرد چگونه با دیگران ارتباط برقرار کرده و چطور بتواند موقعیت‌های مختلف را مدیریت کند. او از شکست خوردن در هر کاری خواهد ترسید.

 

 

خشونت

والدین نیز انسان هستند و گاه تحمل خود را از دست می‌دهند. در این اوقات ممکن است صبر خود را از دست داده و فریاد بزنید. مشکل زمانی ایجاد می‌شود که فریاد زدن بخشی از روال روزانه‌ی شما شود، خصوصاً در  پدران. کودکان و مخصوصاً پسرها می‌توانند فوراً این رفتار والدین را تقلید کرده و رفتاری خشن پیدا کنند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040