۱ آبان ۱۳۹۶

مشکلاتی جدی که نتیجه اشتباهات والدین هستند

۱ آبان ۱۳۹۶ 232 بازدیدکننده 0 نظر
مشکلاتی جدی که نتیجه اشتباهات والدین هستند در این مقاله می خوانید

همه‌ی والدین تلاش می‌کنند بهترین را برای کودک خود انجام دهند. فهمیدن اشتباهات کمک می‌کند قدرت بیشتری برای تربیت کودک خود داشته باشید. ...

مشکلاتی جدی که نتیجه اشتباهات والدین هستند

ناتوانی در بیان ترس

جهان مانند یک جای ترسناک است و بسیاری از ما نمی‌دانیم چگونه اتفاقات اطراف را برای کودک خود شرح دهیم. ما نگرانیم چیز اشتباهی بگوییم اما اشتباه واقعی این است که کلاً هیچ‌چیز نگویید. زمانی که نگذارید کودک شما از ترس‌هایش صحبت کند او این پیام را می‌گیرد که نباید احساساتش را بیان نماید.

 

 

تصویر بدنی منفی

مادرانی که همیشه نگران وزن خود هستند همین حس را به کودکان خود منتقل می‌کنند. مهم‌ترین چیزی که خانواده‌ها باید روی آن تمرکز داشته باشند داشتن تغذیه‌ی سالم‌تر و ورزش و بهبود روش صحیح زندگی است و کمتر به وزن خود اهمیت دهید.

 

 

نداشتن اطلاعات مالی

درست مانند رابطه‌ی جنسی، درک پول نیز از سنین پایین برای کودکان اهمیت دارد. مدیریت مالی، داشتن اهداف مالی و درک نیکوکاری مهارت‌هایی مهم در زندگی هستند. اگر والدین در مورد موضوعاتی مانند میزان پول خانواده یا بدهی‌ها با کودک خود صحبت نکنند او نتیجه‌گیری خود را می‌کند که شاید درست نباشد.

 

 

عدم توانایی داشتن اطمینان در روابط

قوانین ناسازگار در خانواده و انتظارات رفتاری نامشخص باعث می‌شوند کودک نتواند به روابط اعتماد  کند. ناسازگاری در تربیت باعث اختلال در فرایند مدل ساختن از والدین در کودک می‌شود، زیرا پیام های مختلفی به او داده شده و نتیجه الگوهای رفتاری غیرقابل اعتماد و غیرمستقل خواهد بود. برای کودک خود محدودیت‌های ثابت و مشخصی را تعیین کنید و همراه از قوانینی که در خانه گذاشته‌اید تبعیت نمایید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040