۲۷ مهر ۱۳۹۶

اشتباهات والدین که به هر قیمت باید اجتناب کرد 2

۲۷ مهر ۱۳۹۶ 259 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات والدین که به هر قیمت باید اجتناب کرد 2 در این مقاله می خوانید

تربیت کودک و دوست بودن با او کار سختی است. کودک شما برای یک زندگی سالم نیاز به رفتار صحیح شما دارد. ...

اشتباهات والدین که به هر قیمت باید اجتناب کرد 2

حرفتان را عوض می‌کنید

یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین کارهایی که والدین می‌توانند انجام دهند این است که قوانین و انتظارات خود را تغییر ندهند. این کار به کودک یاد می‌دهد حرف‌های شما بی‌معنا هستند. تنها در صورتی برای کودک خود قانونی بگذارید که می‌دانید صد در صد پای آن خواهید بود. در غیر این صورت بهتر است اصلاً محدودیتی نگذارید.

 

 

گوش ندادن به کودک

زمانی که به کودک گوش می‌دهید آیا واقعاً حرف‌های او را گوش می‌کنید یا در ذهن خود به دنبال راه‌حلی برای مشکلتان هستید؟ ایجاد یک رابطه‌ی با اعتماد نیاز به گوش دادن به کودک دارد. روابط شما پایه‌ی احترام، حل مشکلات و مسئولیت‌پذیری در کودک هستند. زمانی که والدین تنها به کودک گوش داده ولی متوجه حرف‌های او نباشند او متوجه خواهد شد و دیگر با شما صحبت نخواهد کرد.

 

 

درک نکردن کودک

قبل از برخورد با کودک خودتان را به جای او قرار دهید.اگر کودک شما گریه می‌کند یا ناراحت است او نمی‌خواهد زندگی شما را سخت‌تر کند. او در حقیقت ساعات سختی داشته و مهارت لازم برای چگونگی برخورد با مشکل خود را ندارد.

 

 

تنبیه به‌عنوان شکل اصلی قوانین

اغلب ما تنبیه را با قانون‌گذاری اشتباه گرفته‌ایم. در نتیجه به جای اینکه به کودک خود ابزار لازم برای کنترل خودش را بدهیم بیشتر روی تنبیه تمرکز می‌کنیم. البته به این معنا نیست که کودک هر کاری دوست دارد انجام دهد بلکه به او کمک کنید تا بتواند رفتار خود را مدیریت کند. کنترل خود به این معنا است که به او یاد دهید قوانین را شناخته و بتواند تشخیص دهد به این دلیل باید آن‌ها را انجام دهد که کار درست هستند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040