۲۶ مهر ۱۳۹۶

اشتباهات والدین که به هر قیمت باید اجتناب کرد

۲۶ مهر ۱۳۹۶ 256 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات والدین که به هر قیمت باید اجتناب کرد در این مقاله می خوانید

پدر و مادر بودن کار سختی است. خوشبختانه بیشتر مشکلات شما با کمی زمان گذاشتن و توجه حل خواهند شد. ...

اشتباهات والدین که به هر قیمت باید اجتناب کرد

نگذاشتن قانون برای کودک

باید برای ادب کردن کودک و حتی دعوا با او زمان و انرژی بگذارید. شاید بدون این کار موقتاً آرامش بیشتری داشته باشید اما در درازمدت نتیجه‌ی عکس خواهد داد. نتیجه کودکی خواهد بود که نمی‌تواند وضعیت روحی خود را کنترل کند. کودک شما نه نشنیده و یاد نگرفته است با او مخالفت شود. در نتیجه تصور می‌کند همه‌جا با دعوا و سروصدا به چیزی که بخواهد می‌رسد.

 

 

تلاش برای کنترل کودک

درحالی‌که باید کودک را گاه تنبیه کنید اما نباید زیاده‌روی کرده و سعی کنید همه‌چیز او را در کنترل داشته باشید. در کوتاه‌مدت کودک این‌ها را پذیرفته و برای شما اوضاع راحت خواهد بود. اما کودک شما یاد نمی‌گیرد بتواند برای خود تصمیم‌گیری کند.

 

 

دادن برچسب منفی به کودک

یکی از بدترین کارها در مورد کودک دادن یک برچسب منفی به اوست زیرا کودک شما در تمام عمر  خود این برچسب را با خود خواهد داشت. چیزی که والدین می‌گویند قالب درونی کودک شده و صدایی می‌شود که او همیشه در ذهن خود می‌شنود – حتی در تمام زندگی‌اش. به‌جای این کار روی رفتاری که مشکل‌ساز شده است تمرکز کنید. اتاق به‌هم‌ریخته است. به او بگویید باید بازی را کنار گذاشته و قبل از شام اتاق را مرتب کند. در آینده کودک می‌داند چگونه می‌تواند هر مشکلی را درست کند.

 

 

اجتناب از صحبت در مورد مسائل جنسی

شاید صحبت در این رابطه با کودک برای شما سخت باشد اما بهتر است خودتان آن را توضیح دهید تا اینکه کودک از جای دیگری اطلاعات بگیرد. شاید والدین از شنیدن این سؤال‌ها وحشت کنند. در نتیجه کودک شما جواب خود را نخواهد گرفت. او یاد می‌گیرد در این زمینه نمی‌تواند به شما مراجعه کند و در  نتیجه سراغ افراد دیگر یا اینترنت می‌رود. می‌دانید این کار ممکن است چه نتایج وحشتناکی داشته باشد. یک نفس عمیق کشیده و به سؤال او در مورد بدن انسان  و روابط جنسی مانند سؤال‌های دیگر  پاسخ دهید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040