۱۸ دي ۱۳۹۵

خصوصیاتی که دیگران را از شما دور می کند ( 1 )

۱۸ دي ۱۳۹۵ 1624 بازدیدکننده 0 نظر
خصوصیاتی که دیگران را از شما دور می کند ( 1 ) در این مقاله می خوانید

این خصوصیات منفی باعث می‌شوند شخصیت شما خوب دیده نشود. بنابراین بهتر است خود را از آن‌ها دور نگه‌دارید. ...

خصوصیاتی که دیگران را از شما دور می کند ( 1 )

ناپایداری عاطفی

خصوصیات اخلاقی ناپسند

افراد زیادی هستند که به دنبال فردی می‌گردند که از نشان دادن احساسات خود نترسد. اما احساسات زیاد نیز یک مشکل است. ناپایداری عاطفی اغلب با عنوان حالات عاطفی شدید شرح داده می‌شود که به دنبال آن رفتار دچار مشکلاتی خواهد شد، مانند عدم کنترل گفتاری، فیزیکی یا مدیریت رفتار. این ویژگی می‌تواند روی دیگران اثر گذاشته و آن‌ها را از شما دور کند.

 

نداشتن حدومرز

خصوصیات اخلاقی ناپسند

همه‌ی ما در زندگی کسانی را دیده‌ایم که احترامی برای حریم خصوصی دیگران قائل نیستند. این رفتار آزاردهنده است، این‌طور نیست؟ این خصوصیت را اغلب مردم پسندیده نمی‌دانند. نزدیک شدن زیاد به فرد، اشارات مکرر با دست و سر، ضربه زدن با دست یا خیره شدن به صورت دیگران از این خصوصیات است.کسانی که این کار را می‌کنند اغلب نمی‌دانند چه تأثیری بر اطرافیان خود برجا می‌گذارند. باید شما بتوانید از این رفتارهای خود آگاه‌تر بوده و آن‌ها را کنترل کنید.

 

بی‌ادبی

خصوصیات اخلاقی ناپسند

رفتار بی‌ادبانه با افراد دیگر می‌تواند یک عامل تأثیرگذار منفی بر فرد مقابل شما باشد. این رفتارها شامل هر چیزی می‌شوند که به‌نوعی محترمانه نیست، مثل باز نگه نداشتن درب برای افراد پشت سر. مردان خصوصاً بسیار به دنبال مهربانی در همسر خود هستند زیرا این خصوصیت برای آن‌ها یک ویژگی شخصیتی مطلوب است.

 

جذب شدن به خود

خصوصیات اخلاقی ناپسند

صحبت کردن تنها در مورد خود و نپرسیدن هیچ سؤالی از فرد مقابل یک خصوصیت منفی بزرگ است. این مورد چیزی است که بسیاری از افراد از آن شکایت دارند. به یاد داشته باشید مکالمه را فقط در مورد خودتان محدود نکنید و بگذارید صحبت‌های میان شما دوطرفه باقی بماند.

 

خسته‌کننده بودن

خصوصیات اخلاقی ناپسند

همیشه پیدا کردن چیزی برای گفتن کار ساده‌ای نیست، خصوصاً اگر کمی هم عصبی بوده و استرس داشته باشید. اما سکوت زیاد و شرکت نکردن در صحبت‌ها می‌تواند به‌نوعی خسته‌کننده باشد. پاسخ‌های کوتاه و یک یا دوکلمه‌ای به سؤالات فرد مقابل و نگفتن هیچ‌چیز از تجربیات جالبتان در زندگی می‌تواند خوب به نظر برسد اما کسل‌کننده است.

شما باید با دادن اطلاعات کافی در روز اول تأثیر خوبی بر فرد مقابلتان برجای بگذارید، به‌طوری‌که او در پایان درک کلی از شخصیت شما و کارهای موردعلاقه‌تان داشته باشد.

 

انطباق‌پذیری زیاد

خصوصیات اخلاقی ناپسند

شاید به نظر بیاید انطباق پذیر بودن خصوصیت خوبی است. اما بدانید این ویژگی زیاد هم خوب نیست، حداقل اگر مجبور به کاری می‌شوید که برای شما خیلی سخت است. شاید شما شخصیتتان طوری باشد که اولویت‌های زیادی برای خود ندارید اما اگر مرتباً بگویید " هرچه تو می‌خواهی " و یا " اهمیتی ندارد "، این فکر پیش می‌آید که شخصیتتان زیاد قوی نیست. بسیار مهم است که فرد مقابل احساس کند شما فردی قوی هستند و همیشه نیاز ندارید یک نفر شما را هدایت کند.

 

اعتمادبه‌نفس زیاد

خصوصیات اخلاقی ناپسند

کمی اعتمادبه‌نفس می‌تواند یک خصوصیت رفتاری پسندیده باشد اما مقدار زیاد آن تأثیری منفی برجا خواهد گذاشت. همه‌ی افراد به‌نوعی منحصربه‌فرد هستند اما کسانی که یاد گرفته‌اند فکر کنند دنیای برای آن‌ها خلق شده است اغلب می‌خواهند این پیام را به کسانی که تواضع دارند منتقل کنند.

 

نداشتن هدف یا مسیر

خصوصیات اخلاقی ناپسند

بسیار مهم است بدانید که دوست دارید دنیا شما را به کجا برساند. نداشتن هدف و مسیر مشخص در زندگی می‌تواند برای رابطه‌ی احتمالی شما خطرناک باشد. زمانی که یک فرد هدف یا دیدگاه مشخصی در زندگی خود ندارد سخت است بتوانید بفهمید برای کنار آمدن و زندگی با او به کدام خصوصیات اخلاقی و شخصیتی نیاز دارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040