۱۵ دي ۱۳۹۵

کارهایی که در اولین دیدار باید اجتناب کنید

۱۵ دي ۱۳۹۵ 1601 بازدیدکننده 0 نظر
کارهایی که در اولین دیدار باید اجتناب کنید در این مقاله می خوانید

برای برجا گذاشتن یک تاثیر مثبت در اولین ملاقات باید نکات زیر را در نظر داشته باشید. ...

کارهایی که در اولین دیدار باید اجتناب کنید

دیر کردن

دیر رسیدن در اولین ملاقات می‌تواند اشتباه بزرگی باشد و به نوعی نشانه‌ی بی‌احترامی و بی‌علاقگی شما به فرد مقابل است و می‌تواند تأثیری جدی روی او برجا بگذارد.

 

دروغ گفتن

مردان اغلب در مورد درآمد خود دروغ می‌گویند و مردان و زنان هردو در مورد حرفه‌ی خود دروغ می‌گویند. اگر فکر می‌کنید دروغ گفتن در اولین روز راه خوبی برای برجا گذاشتن یک تأثیر مثبت است خودتان را فریب می‌دهید. بعلاوه اگر زمانی او بفهمد شما در اولین دیدار دروغ گفته‌اید دیدگاه او نسبت به شما تغییر خواهد کرد. دروغ گفتن می‌تواند نشانه‌ی اعتمادبه‌نفس کم شما باشد که یک ویژگی شخصیتی خوب نخواهد بود.

 

حواس‌پرت بودن شما

اگر مرتباً به گوشی خود نگاه می‌کنید یا حواستان به اطراف اتاق باشد باید بدانید شاید این آخرین قرار شماست. شما باید حواستان به همه چیز باشد اما نداشتن تمرکز روی فرد مقابل نشان می‌دهد او در اولویت قرار ندارد و فکر می‌کند ارزش ندارد برای او زمان یا توجه بگذارید.

 

گوش ندادن

افراد زیادی هستند که به جای گوش دادن به فرد  مقابل منتظر نوبت خود برای صحبت هستند. اگر فردی هستید که در ذهن خود در حال مرتب کردن حرف‌هایش است و توجهی به گفته‌های فرد مقابل ندارید در واقع نشان می‌دهید به او بی‌توجه‌اید و به  حرف‌هایش اهمیتی نمی‌دهید. در ملاقات های خود باید با چشم و گوش باز حرف بشنوید و به این روش گوش دادن فعال می‌گویند.

 

کنار گذاشتن گذشته

اگر می‌خواهید در روز اول تأثیر خوبی بر جا بگذارید باید تمرکز خود را از گذشته بردارید. اگر در گذشته همسرتان به شما خیانت کرده است زیاد مطرح کردن آن در اولین قرار تأثیر خوبی نخواهد داشت.

 

منفی بودن

تعجبی ندارد بودن در کنار فردی مثبت، شاد و خوش‌بین برای شما لذت‌بخش تر از گذراندن چند ساعت در کنار یک فرد منفی گر و بدخلق است. اگر در روز اول رفتاری منفی داشته باشید به مقدار زیادی شانس ملاقات دوم را از خود خواهید گرفت.

 

فراموش کردن آداب

اگر می‌خواهید در رابطه‌ی اول خود تأثیر خوبی برجا بگذارید باید به آداب و رسوم توجه داشته باشید. نیازی نیست زیاد رسمی باشید اما باید رفتاری داشته باشید که بهترین آداب را نشان دهد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040