۲۸ آذر ۱۳۹۴

9 راه برای ماندگاری رابطه شما

۲۸ آذر ۱۳۹۴ 2004 بازدیدکننده 0 نظر
9 راه برای ماندگاری رابطه شما در این مقاله می خوانید

عشق شما برای پایداری نیاز به تلاش دارد. شاید نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید. برای یافتن مسیر صحیح در اینجا نکاتی آورده شده است که در رابطه‌ای سالم و عاشقانه به شما کمک می‌کند. ...

9 راه برای ماندگاری رابطه شما

همیشه حاضر باشید

زندگی زناشویی موفق

بهترین راه برای ارتباط با فردی که دوستش دارید حضور داشتن است. حضور داشتن یعنی کاملاً درگیر موضوعاتی شوید که میان شما مطرح می‌شود و کاملاً به افکار، احساسات و کارهایی که به‌طور مشترک انجام می‌دهید احترام بگذارید. زمانی که باهم غذا می‌خورید تلویزیون را خاموش‌کنید. بعدازظهری که کنار هم نشسته‌اید تلفن و تبلت خود را خاموش‌کنید. به همسر خود گوش دهید و زمانی را در کنار هم بگذرانید.

 

نکات مثبت او را بشناسید

زندگی زناشویی موفق

شما برای نکات مثبت و خوبی‌های همسرتان عاشق او شده‌اید اما استرس‌ها و نگرانی‌های هرروزه باعث می‌شود به‌سادگی روی نکات منفی او تمرکز کنیم. مطمئن شوید همیشه به‌جای تمرکز روی اینکه کاش همسرتان متفاوت بود سعی می‌کنید به نقاطی در او توجه داشته باشید که دوستشان دارید. حتی در بین بدترین دعواها برای خوبی‌های او ارزش قائل باشید.

 

احترام بگذارید

زندگی زناشویی موفق

احترام به یکدیگر به این معناست که به یاد داشته باشید شما دو فرد متفاوت هستید و دیدگاه، گذشته و روش‌های مختلفی برای زندگی دارید. احترام به یکدیگر یعنی همسرتان را به‌عنوان یک فرد جدا در نظر بگیرید. در کنار احترام کامل به یکدیگر باید این نکته را بدانید که همسرتان مانند شما یک انسان است. احترام به تفاوت‌ها به همان اندازه‌ی نقاط مشترک اهمیت دارد.

 

کنجکاو باشید

زندگی زناشویی موفق

همه دوست دارند بدانند همسرشان به آن‌ها علاقه دارد و به چیزهایی که برایشان مهم است اهمیت می‌دهد. نسبت به همسر خود کنجکاوی و علاقه نشان دهید. تصور نکنید همین حالا همه‌ی جواب‌ها، انگیزه‌ها، افکار و تجربیات را درباره‌ی او می‌دانید و فرصت‌های پیش‌آمده برای  شناخت یکدیگر و صمیمیت بیشتر را رد نکنید.

 

به او گوش دهید

زندگی زناشویی موفق

اهمیتی ندارد موضوع حرف شما اختلاف‌نظری باشد که سعی می‌کنید آن را حل کنید و یا موضوعاتی که هرروزه درباره‌ی آن صحبت می‌کنید – زمانی که با همسر خود حرف می‌زنید نکته‌ی کلیدی این است که به او گوش دهید. گوش دادن حقیقی این نیست که تنها به او توجه کنید بلکه باید بدون پریدن میان حرف او،  بدون حدس زدن ادامه‌ی حرف و داشتن حالت دفاعی صحبت کنید.

 

تصور نکنید همیشه حق با شماست

زندگی زناشویی موفق

زمانی که میان شما و همسرتان اختلاف پیش می‌آید تصور نکنید شما کسی هستید که همیشه حق با اوست و دیدگاه خود نسبت به چیزی که اهمیت دارد را از دست دهید. تصور اینکه همیشه حق با شماست سدی می‌شود که مانعی برای فعالیت مؤثر و منطق شما خواهد بود. بیشتر اوقات اهمیتی ندارد حق با کیست، چیزی که اهمیت دارد این است که چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کرده، به هم گوش‌داده، بحث کرده و بهترین نتیجه را بگیرید.

 

تماس فیزیکی داشته باشید

زندگی زناشویی موفق

تماس فیزیکی برای سلامت ما اهمیت زیادی دارد. تماس فیزیکی باعث آزاد شدن مواد زیست‌شیمی مفیدی در بدن می‌شود، ازجمله اکسی توسین. در مغز اکسی توسین برای کاهش واکنش‌های استرسی مانند نگرانی مؤثر است و رفتارهای اجتماعی مانند مراقبت‌های مادرانه، اعتماد، رفتارهای جنسی و ارتباط با همسر را تنظیم می‌کند. این هورمون را هورمون عشق می‌نامند. اکسی توسین به ما کمک می‌کند نسبت به کسانی که دوستشان داریم احساس نزدیکی داشته باشیم. یک ارتباط فیزیکی کم تأثیر عمیقی دارد.

 

باهم تفریح کنید و شادباشید

زندگی زناشویی موفق

شاد بودن و تفریح کردن در کنار یکدیگر برای زنده نگه‌داشتن یک رابطه اهمیت زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین نکات در ازدواج داشتن حس شوخ‌طبعی است. راه‌های زیادی وجود دارد تا در کنار هم شادباشید. برای استحکام عشق میان شما و تقویت آن باید مکرراً این راه‌ها را تکرار کنید. گذاشتن یک فضا و زمان برای شاد بودن باید در بالای لیست اولویت‌های شما باشد.

 

در کارهای مشترک شرکت کنید

زندگی زناشویی موفق

باهم در اهداف و علایق مشترک باشید. زوج‌هایی که روابطی سالم و قوی دارند ایده‌ها و اهدافی مشترک دارند که به رابطه‌ی آن‌ها هدف و معنا می‌بخشد. این کار نه‌تنها باعث می‌شود در رابطه‌ی خود زمینه‌ی مشترکی داشته باشید بلکه باعث می‌شود حس شما بسیار بهتر شود. شما و همسرتان شاید بخواهید در کارهای خیر، کارهای داوطلبانه و یا فعالیت‌های مذهبی  باهم زمان بگذرانید، باهم برای اصلاح جامعه تلاش کنید و یا زمانی برای تقویت و تحکیم رابطه‌ی دونفره‌ی خود بگذارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040