۲۶ خرداد ۱۳۹۴

با همسرتان رابطه ی خوبی داشته باشید

۲۶ خرداد ۱۳۹۴ 2258 بازدیدکننده 0 نظر
با همسرتان رابطه ی خوبی داشته باشید در این مقاله می خوانید

برای داشتن رابطه ای خوب و عاشقانه با همسر خود حتما به نکات زیر توجه نمایید. ...

با همسرتان رابطه ی خوبی داشته باشید

تمرین کنید که ببخشید.

بهبود روابط زناشویی

بخشش تصمیمی است که شما گذشته را فراموش می‌کنید و روی زمان حال تمرکز می‌نمایید. بخشش یعنی کنترل روی زمان حال، باید به همان میزانی که از همسر خود تقاضای بخشش دارید خود نیز نسبت به او بخشنده باشید.

 

با هم بخندید.

بهبود روابط زناشویی

با عشق در کنار یکدیگر بخندید. لبخند کمک می‌کند بدن شما کالری بسوزاند، سیستم ایمنی آن تقویت شود، جریان خون افزایش یابد و میزان قند خون کاهش یابد. لبخند به شما آرامش داده و خوبی‌های زیادی با آن همراه است.خندیدن را فراموش نکنید.

 

یکدیگر را حمایت کنید.

بهبود روابط زناشویی

حامی هم بودن یعنی اولویت شما شادی و خوب بودن همسرتان باشد، چه باکارهای کوچک و چه‌کارهای بزرگ. به یاد داشته باشید علت اصلی اینکه با هم هستید این است که بزرگ‌ترین دلیل شادی یکدیگرید بنابراین مطمئن باشید همین‌گونه رفتار می‌کنید. حمایت خود از همسرتان را به روش‌های مختلفی به او نشان دهید.  مثلاً:

شنونده‌ی خوبی باشید. اگر همسر شما به گوشی برای شنیدن حرف‌هایش نیاز دارد این کار را برای او انجام دهید. همیشه نیازی نیست یک‌راه حل ارائه دهید، تنها به او گوش‌داده و حمایتش کنید.

او را تشویق کنید. اگر همسر شما می‌خواهد تغییر مثبتی ایجاد کند، تفریح تازه‌ای داشته باشد و یا با مشکل بزرگی بجنگد بزرگ‌ترین حامی و پشتیبان او باشید.

مکانی امن بسازید. اجازه دهید همسر شما بدون ترس از هیچ قضاوتی مقابلتان آسیب‌پذیر باشد.

 

زمانی را به هم اختصاص دهید.

بهبود روابط زناشویی

زمانی را اختصاص دهید که با همسر خود تنها باشید، حتی اگر در ابتدا کمی برای شما سخت باشد. روابط برای رشد نیاز به تجربه‌های مشترک دارد و شما نشان می‌دهید که پرورش رابطه‌ی خودتان برای شما مهم است.

یک سرگرمی با هم داشته باشید. یادگیری چیز جدیدی در کنار یکدیگر سبب نزدیکی شما به هم می‌شود، حتی یک برنامه‌ی تفریحی که هردو از آن لذت می‌برید.  

راه‌های کوچکی برای خدمت به هم بیابید. کارهای کوچکی برای یکدیگر انجام دهید که نشان‌دهنده‌ی آگاهی شما از نیازهای همسرتان و تمایلتان برای کمک به اوست.

 

مکالمات بهتری با هم داشته باشید.

بهبود روابط زناشویی

اغلب مردم قدرت مکالمه‌ی خوبی ندارند. توانایی مکالمه چیزی است که همه باید روی آن کار کنند. شاید این موضوع چیز کوچکی به نظر برسد اما شما روزی بارها این کار را تکرار می‌کنید و این کار اثر زیادی دارد. به نکات زیر دقت کنید:

از بیان مستقیم استفاده نکنید. سعی کنید کلماتی مانند " تو نمی‌توانی " یا " باید " را از مکالمه‌ی خود حذف کنید. شما و همسرتان برابرید و هیچ‌یک حق ندارد مستقیماً فرد مقابل را هدف جمله‌ی خود قرار دهد.

انتظارات خود را بیان کنید. اگر توقع دارید همسر شما کاری را انجام دهد آن را بگویید.  توقع نداشته باشید او ذهن شما را بخواند. بیان توقعات به همسر شما اجازه می‌دهد در رابطه با شما موفق‌تر باشد.

به او " لطفاً " و " ممنونم " بگویید. شما باید درخواست‌های خودتان از همسرتان را به‌خوبی بیان کنید و در قبال کارهایش از او تشکر کنید- فکر نکنید او این را می‌داند و نیازی به گفتن نیست.

عادلانه بجنگید. اجازه ندهید در حین جروبحث تمامی این مکالمات خوب از بین بروند. سعی کنید نظر خود را با احترام و عشق به همسرتان بگویید، به‌گونه‌ای که او را ناراحت نکنید. اگر او فریاد زد یا به شما بی‌احترامی کرد به‌آرامی از او بخواهید رفتاری مؤدبانه و آرام‌تر داشته باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040