۲۶ فروردين ۱۳۹۴

چگونه زندگی خانوادگی خوبی داشته باشیم

۲۶ فروردين ۱۳۹۴ 3042 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه زندگی خانوادگی خوبی داشته باشیم در این مقاله می خوانید

زندگی خانوادگی هیچ‌کس عالی نیست اما شما می‌توانید برای خودتان را خوب بسازید، چراکه نه؟   ...

چگونه زندگی خانوادگی خوبی داشته باشیم

باوجود تصاویر عالی خانواده‌ها که روی تلویزیون، رو پوستر و بیلبوردها می‌بینید، پیچیدگی‌هایی فراتر از آن لبخندها در میان خانواده‌ها وجود دارد. همه‌ی خانواده‌ها متفاوت هستند و هرکدام مسائل خاص خود را دارند اما باکمی کار و تلاش می‌توانید زندگی خانوادگی خود را به بهترین حالت ممکن بسازید، با گسترش روابط میان اعضای خانواده و دانستن بیشتر درباره‌ی خود و اطرافیانتان.

 

خانواده‌ی خود را خوب درک کنید

اگر این‌طور نباشد تضادها و مشکلات بسیاری وجود خواهد داشت. هر زمان که می‌توانید با آن‌ها بوده و سعی کنید آن‌ها را بهتر بشناسید. امروزه بسیاری از خانواده‌ها یکدیگر را خوب نمی‌شناسند زیرا خیلی پرمشغله هستند. برخی از زمان‌های اعضای خانواده را باهم هماهنگ کنید مانند تماشای یک فیلم، یک بازی خانوادگی و یا حتی خوردن یک وعده غذایی کوچک در کنار هم.

 

به خانواده‌ی خود احترام بگذارید

فرزندان و همسرتان متعلق به شما هستند اما همواره به یاد داشته باشید که آن‌ها نیز انسان هستند. آن‌ها نیز پیشنهاد و عقایدی دارند که می‌تواند خوب یا بد باشد. هرگز نسبت به نظر دیگران خشمگین نشوید، آن‌ها عقیده‌ی خود را دارند و هیچ‌کس عالی و کامل نیست.

 

به آن‌ها زمان بدهید

هیچ‌کس دوست ندارد برای یک نشست یا کار نادیده گرفته شود. به هرکدام از اعضای خانواده‌ی خود زمانی را اختصاص دهید، بنابراین می‌توانید هریک را به‌خوبی شناخته و از عدم درک یکدیگر در آینده جلوگیری نمایید.

 

با همه‌ی افراد مساوی رفتار کنید

اینکه طرف شما یک دختر نوجوان یا یک کودک باشد فرقی ندارد، همه‌ی آن‌ها لیاقت عشق را دارند و نیازمند محبت شما هستند، همان‌گونه که شما به محبت همسر یا فرزندان خود نیاز دارید. با همه طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما آن‌گونه رفتار شود و به‌این‌ترتیب کنار آمدن با اعضای خانواده برای شما ساده خواهد بود.

 

هیچ‌وقت فریاد نکشید.

این کار موجب نفرت از شما در قلب آن‌ها خواهد شد. دادوفریاد به‌سادگی سبب می‌شود فرد مقابل متوجه شود که می‌تواند هر کاری انجام دهد. چرا وقتی می‌توانید همین کار را به‌آرامی انجام دهید انرژی خود را هدر می‌دهید؟

 

سعی کنید با خواهر و برادران خود دعوا نکنید

دعوا می‌تواند سبب ضعیف شدن ارتباط میان شما شود و زمانی که بزرگ‌تر شدید پشیمان خواهید بود. زمانی که در کنار خواهر و برادر خود هستید را غنیمت بدانید، زیرا زمان به عقب بازنمی‌گردد.

 

یاد بگیرید که با دیگران مصالحه کنید

زمانی که شما یا فرد دیگری در خانواده کاملاً با یکدیگر مخالف هستند روشی بیابید تا موضوع را حل کرده و هر دو به خواسته‌ی خود برسید.

 

به یکدیگر کمک کنید

زمانی که می‌بینید والدین یا خواهر و برادر شما نیاز به کمک دارند به آن‌ها کمک کنید. کارهای کوچکی برای آن‌ها انجام دهید مانند نگه‌داشتن در برای آن‌ها یا کمک در تکالیف.

 

گاهی ممکن است نوجوانان احساس ناراحتی یا تنهایی کنند

در ابتدا از آن‌ها درباره‌ی علت ناراحتی‌شان سؤال کنید  و اگر نخواستند آن را به شما بگویند مشکلی نیست. این تنها به علت هورمون‌ها است. اگر فکر می‌کنید واقعاً چیز بدی اتفاق افتاده است از دوستان نزدیک آنان سؤال کرده و کمکشان کنید.

 

هیچ‌گاه قولتان را نشکنید

این کار می‌تواند به آن‌ها آسیب‌زده و احساس کنند که شما یک دروغگو هستید و همیشه زیر قول خود می‌زنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040