۵ آبان ۱۳۹۳

رازهایی که مردان دوست دارند شما بدانید

۵ آبان ۱۳۹۳ 3491 بازدیدکننده 0 نظر
رازهایی که مردان دوست دارند شما بدانید در این مقاله می خوانید

همه ی مردان در زندگی رفتاری رمزآلود دارند که با شناخت آن می توانید با یکدیگر روابط بهتری داشته باشید. ما شما را با رمز و راز مردانتان آشنا می کنیم. ...

رازهایی که مردان دوست دارند شما بدانید

 

یکی از مواردی که می‌تواند باعث ایجاد مشکل در روابط زناشویی شود، این است که زوج‌ها اطلاعات زیادی در مورد تفاوت‌های رفتاری بین خانم‌ها و آقایان ندارند و در مورد مسائل به شکلی یک‌جانبه قضاوت می‌کنند. در ادامه یک سری از مواردی که بسیاری از آقایان دوست دارند همسرانشان در مورد آن‌ها بدانند آورده شده است:

 

مردها درباره احساسات صحبت خواهند کرد  

رازهای مردان

 

آیا همسر شما به صورت سنتی و خویشتن‌دار بزرگ شده است؟ اگر چنین است در اینجا شما را با چند راز آشنا می‌کنیم که روانشناسان از مطالعات مختلف جمع‌آوری کرده‌اند. راز 1: برای مردها ممکن است راحت تر باشد که درباره احساساتشان غیرمستقیم صحبت کنند. از او بپرسید در یک تعطیلات عاشقانه چه کاری دوست دارد انجام دهد یا اولین باری که شما را دید، با خود چه فکری کرد، پاسخ‌های او نشان می‌دهد احساساتش چیست و این شما را به هم نزدیک‌تر می‌کند. 

 

مردها با عملکردشان میگویند "دوستت دارم"

رازهای مردان

 

برخی از مردها ترجیح می‌دهند احساساتشان را با رفتارشان نشان دهند نه گفتار. ممکن است او با انجام کارهای تعمیراتی خانه، رسیدگی به حیاط، یا حتی بیرون بردن زباله‌ها و هر کاری که برای شما شرایط بهتری بسازد، به شما ابراز محبت کند. 

 

مردها تعهد را جدی می‌گیرند

رازهای مردان

 

مردها به فرار و ترس از تعهد دادن مشهور هستند، اما شواهد نشان می‌دهد که آن‌ها ازدواج را جدی می‌گیرند. ممکن است مدتی طول بکشد تا تعهد بدهد چون می‌خواهند مطمئن شوند اشتباه نمی‌کنند. در یک نظرسنجی از مردان متأهل 90% از آن‌ها گفته‌اند که اگر قرار باشد دوباره تصمیم بگیرند، باز با همان زن ازدواج می‌کنند. 

 

او واقعاً گوش می‌کند 

رازهای مردان

 

وقتی به فردی که صحبت می‌کند گوش می‌دهید احتمالاً دائماً به طرق مختلف از جمله گفتن "بله"، یا "درست است" نشان می‌دهید که به او توجه می‌کنید. این شیوه شما برای نشان دادن توجه است اما برخی از مردان چنین رفتار نمی‌کنند اما این به این معنی نیست که گوش نمی‌دهند. ممکن است آن‌ها ترجیح دهند ساکت باشند و به شما گوش دهند و درباره چیزی که میگویید فکر کنند. 

 

فعالیت‌های مشترک باعث ایجاد روابط می‌شود

رازهای مردان

 

مردان رابطه‌شان با همسرشان را بیشتر با انجام فعالیت‌های مشترک تقویت می‌کنند نه بیان افکار و احساسات. برای بسیاری از مردان فعالیت‌های مشترکی مانند ورزش و رابطه جنسی باعث می‌شود احساس صمیمیت بیشتری با همسرشان داشته باشند. 

 

مردها به زمانی برای خودشان نیاز دارند 

رازهای مردان

 

اگر چه فعالیت‌های مشترک مهم است اما مردان به زمانی برای خودشان نیز نیاز دارند. شوهر شما از هر فعالیتی مانند رسیدگی به باغچه یا رفتن به باشگاه لذت می‌برد، با تشویق او به حفظ این فعالیت‌ها، درعین‌حال شما نیز زمانی برای خود خواهید داشت.  وقتی هر دو طرف برای رسیدگی به نیازهای فردی خود زمان بگذارند، به یکدیگر نیز بیشتر می‌توانند بخشش و محبت کنند.  

 

مردها از پدرانشان یاد می‌گیرند 

رازهای مردان

 

اگر می‌خواهید بدانید یک مرد در روابطش چگونه عمل می‌کند درباره پدرش بیشتر بدانید. ببینید آن‌ها با هم چطور رفتار می‌کنند و پدرش با مادرش چه رابطه‌ای دارد تا بتوانید پیش‌بینی کنید شوهرتان با شما چطور خواهد بود. 

 

مردها سریع‌تر از زن‌ها وقایع منفی را فراموش می‌کنند. 

رازهای مردان

 

زنان تجربه‌های منفی را مدت بیشتری به خاطر می‌سپارند و ممکن است احساس استرس، اضطراب، یا غمگینی آن در آن‌ها طول بکشد. برعکس مردها کمتر وقایع ناخوشایند را در ذهن نگه می‌دارند و سریع‌تر از آن می‌گذرند. بنابراین ممکن است درحالی که هنوز می‌خواهید درباره مشاجره شب گذشته صحبت کنید او آن را پیش از این فراموش کرده باشد. 

 

مردها متوجه اشاره‌های ظریف نمی‌شوند 

رازهای مردان

 

مردها علائم ظریفی مانند تغییر تن صدا یا حالت چهره را ممکن است متوجه نشوند، و به خصوص احتمال دارد که متوجه غمگینی چهره زنان نشوند. اگر می‌خواهید پیامی به او بدهید مستقیم صحبت کنید. 

 

مردان به قدردانی پاسخ می‌دهند

رازهای مردان

 

با نشان دادن قدردانی نسبت به مردان می‌توانید در عملکرد او تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای ایجاد کنید. مطالعات در والدین نشان می‌دهد مردانی که همسرانشان از مشارکت آن‌ها قدردانی کرده و آن‌ها را فردی شایسته می‌دانند، بیشتر بر کارهای نظارتی و مراقبتی فرزندانشان مشارکت می‌کنند. 

 

وقتی مردها نیازشان برآورده نمی‌شود ممکن است از همسرشان فاصله بگیرند 

رازهای مردان

 

اگر مردی احساس کند در رابطه‌اش مورد قدردانی و عشق قرار نگرفته است، ممکن است به جای دیگری برای دریافت این رضایت پناه ببرد. ممکن است مردی این کار را با غرق شدن در کار خود یا تعلق به ورزش یا بازی‌های ویدئویی یا ازدواج مجدد انجام دهد. برای اجتناب از این مسئله هر دو طرف باید با هم تلاش کنند تا نیازهای یکدیگر را برآورده سازند. 

 

او به شما گره خورده است

رازهای مردان

 

بیشتر مردان می‌دانند که اگر رابطه بلندمدتشان با شما با شکست مواجه شود، نه تنها شما بلکه تمامی زندگی که باهم ساخته بودید را از دست می‌دهند. اگر شما می‌خواهید برای تقویت ازدواجتان کاری بکنید احتمالاً همسرتان نیز چنین چیزی را می‌خواهد. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040