۱۲ اسفند ۱۳۹۶

چیزهایی که نباید هرگز داخل ظرفشویی بگذارید

۱۲ اسفند ۱۳۹۶ 548 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که نباید هرگز داخل ظرفشویی بگذارید در این مقاله می خوانید

ماشین ظرف‌شویی شما می‌تواند به برخی وسایل آسیب‌زده و یا خودش آسیب ببیند. بهتر است برخی ظروف با دست شسته شوند. ...

چیزهایی که نباید هرگز داخل ظرفشویی بگذارید

قاشق، کاسه و تخته برش‌های چوبی

سختی پودر شوینده‌ی ظرف‌شویی می‌تواند روغن طبیعی که مانع خشک شدن سطوح چوبی می‌شود را از بین ببرد. زمانی که این روغن رفت چوب شروع به ترک خوردن خواهد کرد. وسایل چوبی باید به سرعت بعد از استفاده با دست شسته شده و از یک شوینده‌ی ملایم برای آن‌ها مصرف کرد.

 

 

چاقوهای آشپزخانه

اول اینکه لبه‌های تیز چاقو می‌تواند پوشش محافظ روی قفسه‌ها و سبدهای داخل ماشین را از بین برده و باعث زنگ شدن آن‌ها شود. نکته دوم اینکه لبه‌های تیز زمان خارج کردن ظروف از ماشین خطرناک هستند، خصوصاً اگر کودکان به شما کمک می‌کنند. نکته آخر اینکه ماده‌ی شوینده داخل ظرف‌شویی می‌تواند چاقو را کند کرده و باعث شل شدن یا شکاف خوردن دسته‌های چوبی چاقو شوند.

 

 

رنده و آبکش

هر وسیله‌ی آشپزخانه که لبه‌های تیز دارد نباید داخل ماشین ظرف‌شویی گذاشته شود. رنده‌ها و آبکش‌ها می‌توانند باعث از بین رفتن پوشش پلاستیکی ردیف‌ها و سبدهای ماشین ظرف‌شویی شده و در نتیجه شروع به زنگ زدن کنند. همچنین اگر وسایلی که سوراخ‌های ریز دارند را درون ظرف‌شویی بگذارید تقریباً غیرممکن است که بخار آب بتواند تمام ذرات غذایی بین سوراخ‌ها را تمیز کند.

 

 

ظروف پخت‌وپز آهنی

ماهیتابه و کتری‌های آهنی قرن‌هاست که مورداستفاده‌اند و اگر خوب مراقبت شوند برای همیشه برایتان کار می‌کنند. برای جلوگیری از زنگ زدن و ممانعت از چسبیدن غذا به این ظروف باید مقداری چرب شوند. این چربی به داخل آهن نفوذ کرده و آن را سطح مناسبی برای پخت‌وپز می‌کند. زمانی که شما ظرف آهنی را داخل ظرف‌شویی می‌گذارید ماده‌ی شوینده‌ی سخت و آب زیاد این چربی را از بین برده و ظرف آهنی را غیرقابل استفاده می‌کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040