۸ بهمن ۱۳۹۶

راه هایی برای ماندگاری بیشتر مواد غذایی

۸ بهمن ۱۳۹۶ 485 بازدیدکننده 0 نظر
راه هایی برای ماندگاری بیشتر مواد غذایی در این مقاله می خوانید

بعد از به خانه آوردن میوه به سرعت خراب می‌شوند. همه این تجربه را داشته‌اید. این ترفندها به شما کمک می‌کنند. ...

راه هایی برای ماندگاری بیشتر مواد غذایی

موز

زمانی که موز رسید فوراً آن را در یخچال بگذارید تا فرایند رشد آن متوقف شود. کسانی که میوه‌ی سرد دوست ندارند می‌توانید این روش را با راهی ساده جایگزین نمایند: به‌سادگی یک پوشش پلاستیکی دور موز بپیچید. این پوشش مانع از آزاد شدن گاز اتیلن از موز می‌شود. این گاز محرک فرایند رشد در موز است.

 

 

هویج

هویج‌های شما جای زیادی در یخچال می‌گیرند و این وضعیت می‌تواند باعث پژمردگی هویج نیز شود. برگ‌ها به مقدار زیادی برای سبز ماندن به آب هویج بستگی دارند و این یعنی آن‌ها تمام آب هویج را می‌گیرند و درنتیجه کم‌کم هویج‌ها شل شده و دیگر برای مصرف زیاد دل‌چسب نیستند. بهتر است قبل از  گذاشتن هویج در یخچال آن را تکه‌تکه کنید.

 

 

اواکادو

بعد از برش دادن آواکادو فوراً آن را خرد کرده و قبل از گذاشتن داخل یخچال روی لایه‌ی رویی آن مقداری لیموی تازه بمالید. با کمک خاصیت آنتی‌اکسیدانی مرکبات از فرایند قهوه‌ای شدن میوه جلوگیری خواهید کرد. بعلاوه زمانی که می‌خواهید میوه‌ی خود را بخورید طعم خوبی پیدا خواهد کرد.

 

 

قارچ

رطوبت مانع اصلی کیفیت قارچ‌های شماست. برای جلوگیری از خراب شدن قارچ‌های خردشده آن‌ها را در یک کیسه‌ی کاغذی گذاشته تا رطوبت اضافی آن گرفته‌شده و خراب نشود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040