۲ دي ۱۳۹۶

چیزهایی که نباید در یخچال نگه دارید

۲ دي ۱۳۹۶ 595 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که نباید در یخچال نگه دارید در این مقاله می خوانید

آیا به تأثیر یخچال روی چیزی که داخل آن می‌گذارید فکر کرده‌اید؟ مطمئناً می‌دانید همه جیز واقعاً به یخچال نیازی ندارند. ...

چیزهایی که نباید در یخچال نگه دارید

روغن‌ها

در مورد روغن‌زیتون به فکر جایی خشک و سرد باشید. شیشه‌های روغن را در جایی نزدیک گاز نگذارید زیرا حرارت شاید باعث خراب شدن آن شود. در یخچال گذاشتن روغن‌زیتون ایرادی ندارد اما ممکن است در دمای پایین حالت جامد پیدا کند. اگر عادت دارید روزانه از روغن‌زیتون استفاده نمایید ایرادی ندارد آن را در کابینت نگه‌دارید.

 

 

موز

قرار گرفتن موز خام در برابر سرما باعث آسیب به سلول‌های پوستی آن می‌شود که نتیجه سیاه شدن پوست است. موز را تا زمانی که شروع به قهوه‌ای شدن می‌کند جایی بیرون از یخچال بگذارید. بعدازآن ایرادی ندارد آن را در یخچال قرار دهید تا فرایند رشد سلول‌ها را متوقف سازید.

 

 

گوجه‌فرنگی

به یاد داشته باشید یخچال مانند یک مکانیسم متوقف کننده برای میوه‌های نارس عمل خواهد کرد بنابراین نباید گوجه‌های نارس را فوراً داخل یخچال بگذارید. در تابستان که فصل گوجه‌فرنگی است و شما آن‌ها را تازه می‌خرید می‌توانید برای چند روز گوجه‌ها را در دمای اتاق نگهداری کنید. اگر گوجه‌ی خام را در یخچال می‌گذارید قبل از مصرف اجازه دهید کمی گرم شود.

 

 

قهوه

دانه‌های قهوه می‌توانند رایحه‌ی اطراف را به خود جذب کنند. از این رو نگه داشتن آن‌ها در یخچال می‌تواند تأثیری مشابه قرار دادن آن در یک جعبه‌ی جوش‌شیرین داشته باشد. هیچ‌کس نمی‌خواهد دانه‌های قهوه‌ی او بودار باشد. بهترین راه نگهداری دانه‌ها در محفظه‌ای در بسته و داخل کابینت است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040