۹ شهريور ۱۳۹۶

خداحافظی با حشرات در خانه2

۹ شهريور ۱۳۹۶ 1386 بازدیدکننده 0 نظر
خداحافظی با حشرات در خانه2 در این مقاله می خوانید

از دست مورجه ها و حشرات موذی خسته شده اید؟ بهتر است از این ترفندها کمک بگیرید.       ...

خداحافظی با حشرات در خانه2

مراقب ساس‌های تخت باشید

آیا تابه‌حال در این شرایط قرارگرفته‌اید؟ در ابتدا تمام وسایل روی تخت و هر چیزی که آلوده شده است را با آب گرم صابون دار و در درجه حرارت بالای ماشین بشویید. برای حداقل یک سال روی تشک را با محافظ‌های محکم بپوشانید. تمام درزهای در و پنجره‌ها را ببندید و فضا را مرتب نگه‌دارید تا ساس‌ها جایی برای پنهان شدن نداشته باشند.

 

مراقب رطوبت باشید

اگر در جایی مرطوب زندگی می‌کنید باید تجربه‌ی مقابله با کنه‌ها را داشته باشید. این موجودات برای زنده ماندن نیاز به رطوبت بسیار بالا دارند. ترکیبی از جوش‌شیرین و چند قطره روغن روی دو طرف تشک بریزید. بعد از 15 دقیقه روی آن را جارو بکشید تا جوش‌شیرین و جانوران مرده را تمیز کنید. جوش‌شیرین رطوبت محیط را از بین خواهد برد.

 

مراقب درزهای خانه باشید

درزهای اطراف درها و پنجره‌ها به‌مرور ترک‌خورده و اجازه داده می‌شود حشرات وارد خانه‌ی شما شوند. تمام درها و اتاق‌های خانه را چک کنید تا جایی باز نباشد. می‌توانید با بتونه کردن یا با کمک درزگیر شکاف‌ها را ببندید تا بیشتر مشکلات شما حل شوند.

 

تمیز کردن آشپزخانه

همه‌ی ما می‌دانیم برای اطمینان از پیشگیری از بیماری‌ها و پخت غذای سالم باید مرتباً اشپرخانه را تمیز کنیم. اما آخرین باری که زیر گاز یا پشت یخچال را تمیز کردید کی بوده است؟ شاید وقت آن رسیده کمی این وسایل را جابجا کرده و زیرشان را تمیز کنید. این یعنی ذرات غذا ممکن است برای ماه‌ها زیر گاز شما مانده و باعث جمع شدن حشرات شوند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040