۲۰ بهمن ۱۳۹۵

نقاطی که نظافت آن فراموش می شود

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ 1191 بازدیدکننده 0 نظر
نقاطی که نظافت آن فراموش می شود در این مقاله می خوانید

نظافت نه تنها باعث تمیز دیده شدن خانه‌ی شما خواهد شد بلکه شما را سالم‌تر نگه می‌دارد. اگر می‌خواهید آلودگی را در خانه‌ی خود از بین ببرید تمیز کردن نقاط زیر را فراموش نکنید. ...

نقاطی که نظافت آن فراموش می شود

پنکه‌های سقفی

دیدن روی پنکه‌های سقفی کار ساده‌ای نیست و دسترسی به آن شاید برای شما دشوار باشد. اما اگر از روی یک صندلی به بالای پنکه‌تان نگاه کنید از دیدن مقدار زیاد گردوخاک جمع شده روی آن متعجب خواهید شد.

 

تشک

ملافه‌ی خود را مرتباً می‌شویید اما تابه‌حال شده است تشک تخت را تمیز کنید؟ ذرات گردوغبار، توده‌های مو، تکه‌های ریز پوست و چربی تعریق و بدن شما روی تشک جمع می‌شوند. در هر فصل کاملاً روی تخت را خالی کنید. زمانی که ملافه‌ها را برای شستن داخل ماشین گذاشته‌اید کمی جوش‌شیرین روی سطح تشک بپاشید. سپس کاملاً روی آن را جاروبرقی بکشید. زمانی که کارتان تمام شد تشک را برعکس کنید تا مانع ایجاد شیار و تا شدن تشک شوید. ملافه‌های تمیز را روی آن بکشید و از یک خواب خوب لذت ببرید.

 

زیر تخت

افراد زیادی اطراف تخت خود را جارو می‌زنند اما زیر آن را فراموش می‌کنند. این فضا برای جمع شدن گردوخاک و توده‌های مو عالی است.

 

مرطوب‌کننده یا تصفیه‌کننده‌ی هوا

یک مرطوب‌کننده در کنار تخت در شب‌های زمستان به شما بسیار کمک کرده و رطوبتی که سیستم گرمایش از بین برده است را به پوست، چشم‌ها و گلوی شما برمی‌گرداند. تصفیه‌کننده‌ی هوا نیز ایده‌ی خوبی برای تمام سال است و گردوخاک، ذرات ریز و مواد شیمیایی را از محیط دور خواهد کرد. اما اگر این وسایل برای زمانی طولانی تمیز نشوند هردو می‌توانند خطراتی برای سلامت داشته باشند. آب دستگاه بخور را هرروز عوض کرده و برنامه‌ی پیشنهادی آن برای تمیز کردن فیلتر را دنبال  کنید. همچنین مخزن آن را بشویید. برای دستگاه تصفیه‌ی هوا نیز همین کار را انجام دهید.

 

گیاهان خانگی

گیاهان خانگی تصفیه‌کننده‌های طبیعی هوا هستند اما مانند هر چیز دیگری گردوخاک روی آن‌ها جمع می‌شود. این گردها نه تنها ظاهر زیبایی ندارند بلکه تنفس از طریق برگ‌ها را برای گیاه دشوار خواهند کرد. بهتر است چند بار در سال برگ‌های گیاه خود را تمیز کنید.

 

آویزهای پرده

هر نوع پرده یا آویزی که دارید روی آن خاک جمع خواهد شد. هر بار که پرده را کنار زده یا پنجره را باز و بسته می‌کنید این ذرات در هوا پخش می‌شوند. اگر نمی‌توانید پرده‌هایتان را بشویید با استفاده از سره‌ی مخصوص جاروبرقی روی آن بکشید تا گردوخاک از سطح پرده دور شوند.

 

بالشت

حتی اگر بالشتتان رویه داشته باشد باز هم عرق  و چربی مو را جذب خود خواهد کرد. برچسب نگهداری بالشتتان را نگاه کنید. اگر می‌شد آن را داخل ماشین لباسشویی انداخته و با آب گرمی که برای آن مناسب باشد بشویید. سپس قبل از استفاده بگذارید کاملاً خشک شود. شما باید چند بار در سال بالشتتان را بشویید و اگر آسم یا حساسیت دارید این دفعات را بیشتر کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040