۵ بهمن ۱۳۹۵

پاک کردن لکه ی چربی از روی لباس

۵ بهمن ۱۳۹۵ 1250 بازدیدکننده 0 نظر
پاک کردن لکه ی چربی از روی لباس در این مقاله می خوانید

لکه‌ی چربی زیاد راحت از روی لباس شما پاک نخواهد شد. اما نیازی نیست لباستان را دور بیندازید. راه‌های زیر را امتحان کنید. گاه مجبورید بیش از یک راه را امتحان کنید. ...

پاک کردن لکه ی چربی از روی لباس

مایع ظرف‌شویی

پاک کردن لکه ی چربی

اولین راه کمک گرفتن از مایع ظرف‌شویی است. چند قطره از آن را روی لکه بریزید و از انگشتان خود کمک بگیرید تا بتوانید مایع را بهتر جذب لباستان کنید. در مورد لباس‌هایی که پارچه‌ی ضخیم‌تری دارند می‌توانید از مسواک برای جذب بهتر مایع ظرف‌شویی کمک بگیرید.

 

محلول الکل

پاک کردن لکه ی چربی

می‌توان برای مبارزه با لکه‌های چربی از محلول الکل یا هر پاک‌کننده‌ای استفاده کرد که ماده‌ی اصلی سازنده‌ی آن الکل است. مواد ضدعفونی‌کننده‌ی دست و حتی الکل سفید نیز به شما کمک خواهد کرد. کافی است آن را روی لکه بمالید.

 

پودر ذرت یا پودر تالک

پاک کردن لکه ی چربی

لکه‌های چربی را می‌توانید با کمک گرفتن از پودر تالک یا پودر ذرت پاک‌کنید. پودر تالک در برخی مواد آرایشی و پوشک کودکان استفاده می‌شود. پودر را روی لکه بریزید. سپس اجازه دهید برای یک شب همان‌جا بماند و روز بعد با کمک دستمال خشک آن را از روی لباس پاک کنید. این پودر خاصیتی دارد که باعث جذب روغن به آن خواهید شد.

 

صابون چوب

پاک کردن لکه ی چربی

اگر روش‌های بالا لکه‌ی چربی را از بین نبردند می‌توانید به سراغ صابون چوب بروید. از این صابون در نظافت کابینت‌های آشپزخانه اغلب استفاده می‌کنند و چربی را از روی تمامی سطوح محو خواهد کرد. البته حتماً اول صابون را روی بخشی از لباس امتحان کنید. سپس لکه را برای مدت ده دقیقه داخل این ماده قرار دهید. سپس آن را بشویید.

 

ماده‌ی رخت‌شویی

پاک کردن لکه ی چربی

قبل از آویزان کردن لباس روی بند چک کنید تا لکه‌ی آن تمیز شده باشد. اگر هنوز هم اثری از لکه‌ی چربی روی لباستان دیدید مقداری مایع لباسشویی قوی روی آن بریزید. مایع را روی محل لکه بمالید تا کاملاً جذب پارچه شود. سپس لباس را شسته و آب بکشید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040