۱۳ شهريور ۱۳۹۵

نکاتی برای دکوراسیون یک فضای کوچک

۱۳ شهريور ۱۳۹۵ 1086 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای دکوراسیون یک فضای کوچک در این مقاله می خوانید

با رعایت چند نکته فضای کوچک شما زیبا، کاربردی و راحت خواهد شد. ...

نکاتی برای دکوراسیون یک فضای کوچک

استفاده از رنگ و تعادل

دکوراسیون فضای کوچک

زندگی در فضای کوچک به این معنا نیست که نمی‌توانید از رنگ‌ها یا کاغذدیواری‌های با رنگ برجسته استفاده کنید. تنها باید تعادل برقرار کنید. رنگ دلخواه خود را روی دیوار بزنید و با  افزودن  چند تکه‌ی کوچک تعادل را در فضا برقرار سازید.

 

نور اضافه کنید

دکوراسیون فضای کوچک

نور بخش ضروری زندگی در هر جایی است اما  برای فضاهای کوچک نورپردازی خوب اهمیت بیشتری  دارد. نور مناسب باعث می‌شود فضا بازتر و قابل زندگی تر دیده شود.  نور طبیعی ایده آل است اما اگر به آن دسترسی ندارید می‌توانید از چراغ‌های سقفی یا چراغ‌های رومیزی کمک بگیرید.

 

از آینه استفاده کنید

دکوراسیون فضای کوچک

آینه‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای بزرگ و باز دیده شدن خانه‌ی شما هستند. افزودن آینه‌های دیواری بزرگ در اتاق نشیمن یا اتاق‌خواب باعث می‌شود فضا بزرگ‌تر از اندازه‌ی واقعی آن دیده شود.

 

یک نقطه‌ی کانونی ایجاد کنید

دکوراسیون فضای کوچک

یک نقطه‌ی کانونی در یک فضای کوچک اجازه می‌دهد اتاق شما منسجم تر دیده شود. داشتن وسایل زیاد بدون یک نقطه‌ی کانونی در اتاق باعث می‌شود احساس نامرتبی به فرد دست دهد. سعی کنید از آثار هنری بزرگ یا قاب عکس روی دیوارها استفاده کنید. 

 

با دیوارها کار کنید

دکوراسیون فضای کوچک

مشکلات برای فضای نگهداری وسایل یکی از معضلات زندگی در فضاهای کوچک است.  بسیاری از این مشکلات می‌توانند با ایجاد فضای کافی روی دیوار حل شود. از قفسه‌ی کتاب یا قفسه‌هایی برای نگهداری چیزهایی مانند گلدان استفاده کنید.

 

از مبلمان چندمنظوره استفاده کنید

دکوراسیون فضای کوچک

زمانی که برای خانه‌ی خود مبلمان تهیه می‌کنید در مورد کارکرد آن فکر کنید. برای مثال داشتن اتاق نشیمن انتخاب مناسبی برای کسی که از نظر فضا مشکل دارد نیست، به جای آن سعی کنید از صندلی‌های کوچک و کاربردی تر استفاده  کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040