۶ مرداد ۱۳۹۵

نبایدهایی که در چیدمان باید در نظر گرفت

۶ مرداد ۱۳۹۵ 1501 بازدیدکننده 0 نظر
نبایدهایی که در چیدمان باید در نظر گرفت در این مقاله می خوانید

زمانی که صحبت از تزیین خانه می‌شود اغلب تصور می‌کنند از هر سبکی می‌توانند استفاده کنند. اما قوانینی وجود دارد که برای بهتر دیده شدن خانه‌تان به شما کمک می‌کند. ...

نبایدهایی که در چیدمان باید در نظر گرفت

قالیچه‌های کوچک برای بین مبلمان

زمانی که صحبت از قالیچه‌ها در خانه می‌شود اندازه نیز به مانند سبک اهمیت دارد. قالیچه‌ای انتخاب کنید که به حد کافی بزرگ باشد تا پایه‌های مبلمان روی آن قرار گیرد و جوری نباشد که به نظر برسد در وسط مبل‌ها یک فرش کوچک قرار گرفته است.

 

پرده‌های کوتاه

قبل از پوشاندن پرده‌ها فاصله‌ی بین زمین و میله‌ی زیر پرده را اندازه بگیرید و  پرده‌هایی به همان ارتفاع یا بلندتر بخرید. اگر پنجره‌ی شما تا روی زمین است می‌توانید یک لبه به آن‌ها بزنید اما این کار برای پنجره‌های کوتاه کمی سخت تر است.

 

ست کردن تمام چیزها

اگر همه چیز در خانه‌ی شما یک شکل و یکدست نباشد خانه‌تان جذاب تر دیده خواهد شد. ست کردن پرده‌های اتاق نشیمن با تعدادی از کوسن ها خوب است اما شاید بعد از مدتی کسل‌کننده شود. نگاه بهتری به اطراف خود بیندازید. اگر تنها یک رنگ را دوست دارید بهتر است کمی طرح به پارچه‌های خود اضافه کنید.

 

مرتب کردن کوسن ها مانند کتاب

نباید کوسن ها را در گوشه‌ی مبل خود مانند یک قفسه‌ی کتابخانه بچینید. به جای آن کوسن هایی با طرح و رنگ متفاوت در وسط مبل بگذارید.

 

آویزان کردن قاب‌ها در ارتفاع زیاد

شما نباید برای نگاه کردن به قاب عکس‌ها مجبورشوید زیاد به بالا نگاه کنید. زمانی که قاب‌ها را بالای مبلمان می‌زنید – چه  میز کنسول باشد،  مبل یا یک قفسه – به ارتفاع آن دقت کنید. یک تصویر زیبا روی دیوار شما باید تقریباً هم سطح چشم باشد. البته استثنا تنها برای دیوار گالری هاست. در این محیط‌ها در صورت تمایل می‌توانید قاب‌ها را نزدیکی سقف آویزان کنید.

 

انتخاب وسایل کوچک

تناسب باید در تمام چیزهایی که برای خانه‌ی خود انتخاب می‌کنید وجود داشته باشد. رنگ و اندازه اهمیت زیادی دارند. اگر چیزهایی انتخاب کنید که زیاد کوچک هستند در خانه‌ی شما احمقانه به نظر خواهد رسید. مثلاً اگر در گوشه‌ای از خانه‌ی خود یک طاقچه با سقف طاقی شکل دارید گلدان‌های تقریباً بزرگ برای آن شاید بد نباشند.  یک دیوار بزرگ دارید؟ شاید بتوانید از ایده‌های مختلفی که برای ساخت دکوراسیون در خانه وجود دارد کمک بگیرید.

 

فراموش کردن گیاهان

آخرین نکته، اما نه کم اهمیت‌ترین این است که سبزی در خانه‌ی خود را فراموش نکنید. به اطراف  خانه نگاهی بیندازید. اگر به نظر می‌رسد که چیزی کم است یک گیاه را امتحان کنید. گیاهان گل‌دار و سبز می‌توانند به شما کمک کنند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040