۲۷ خرداد ۱۳۹۵

قوانینی برای چیدمان فضاهای کوچک

۲۷ خرداد ۱۳۹۵ 2021 بازدیدکننده 0 نظر
قوانینی برای چیدمان فضاهای کوچک در این مقاله می خوانید

ایده‌هایی برای چیدمان اتاق نشیمن در فضای کوچک ...

قوانینی برای چیدمان فضاهای کوچک

نیازی به مبل کوچک نیست

دکوراسیون داخلی

فقط به خاطر کوچک بودن فضا شما لازم نیست حتماً مبل بزرگ داشته باشید. انتخاب یک مبل با رنگ روشن و طرح ساده می‌تواند مناسب باشد، البته باید تعداد مبل‌ها را کم کنید.

 

جدا کردن فضای نشیمن

دکوراسیون داخلی

زمانی که فضایی سرهم اما کوچک دارید بهتر است فضای نشیمن خود را در اتاق جدا کنید. با استفاده از قالیچه و چیدمان مناسب مبلمان می‌توانید فضای خود را به دو بخش نشیمن و غذاخوری تقسیم کنید.

 

استفاده‌ی مناسب از رنگ تیره

دکوراسیون داخلی

در اتاق نشیمن‌های کوچک بهتر است مبلمان و چوب‌های تیره را حذف کنید، اما راه‌هایی نیز وجود دارد تا وسایل تیره‌رنگ خود را در فضا استفاده کنید. مثلاً در این عکس نور زیاد با رنگ روشن دیوار و کف ترکیب‌شده و باعث می‌شود تیرگی قفسه‌ی چوبی ایستاده فضا را سنگین نکند. همچنین رنگ آبی ملایم مبل‌ها نیز به تعادل رنگ مشکی کمک می‌کند.  

 

فضا را حداکثر کنید

دکوراسیون داخلی

در فضاهای نشیمن کوچک فضای خالی اغلب بسیار محدود است و یا اصلاً وجود ندارد. با قرار دادن قفسه‌های طبقه‌ای که از زمین تا سقف هستند بیشترین استفاده را از فضا کنید. همچنین میزهای عسلی یا جلو مبلی دو طبقه فضایی برای گذاشتن وسایل شما اضافه خواهند کرد.

 

از رنگ‌ها نترسید

دکوراسیون داخلی

شما می‌توانید در فضای کوچک خود از رنگ‌های قوی نیز استفاده کنید، البته اگر می‌دانید رنگ‌ها را چگونه باید به کار گیرید. در تمام اتاق نهایتاً از دو یا سه رنگ استفاده کنید و یا تنها یک رنگ برجسته برای رنگ اصلی خود در نظر بگیرید. مثلاً در عکس این عکس کف و مبلمان دارای رنگ‌های خنثی و طرحی ساده هستند تا رنگ نارنجی دیوار فضا را شلوغ نشان ندهد.

 

گذاشتن کمی فضای خالی

دکوراسیون داخلی

در فضای کوچک سعی می‌کنید مبلمان خود را به دیوار بچسبانید تا فضای بیشتری خالی بماند اما گاهی این کار باعث می‌شود فضا کوچک‌تر دیده شود. مبلمان خود را کمی با فاصله از دیوار بگذارید و یک میز باریک یا یک قفسه پشت آن قرار دهید. میزهای شیشه‌ای باریک برای فضاهای کوچک عالی‌اند و باعث می‌شوند محیط کمی بزرگ‌تر دیده شود.

 

رسمی‌تر کردن فضا

دکوراسیون داخلی

شاید فکر می‌کنید در محیط کوچک نمی‌توان فضایی رسمی داشت. اما با کمی دقت می‌توانید این فضا را داشته باشید. مبلمان بدون دسته با رنگ‌های کلاسیک فضایی زیبا و چشم‌گیر به وجود می‌آورند. سعی کنید مبل‌ها را اطراف یک نقطه‌ی کانونی در خانه بچینید، مثلاً شومینه. کابینت‌های دیواری پیش‌ساخته نیز برای یک فضای رسمی کوچک عالی‌اند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040