۲۹ بهمن ۱۳۹۴

چگونه فضای خانه ی شما بزرگتر دیده شود؟

۲۹ بهمن ۱۳۹۴ 1601 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه فضای خانه ی شما بزرگتر دیده شود؟ در این مقاله می خوانید

لیست زیر را بخوانید و با ترفندهایی در چیدمان آشنا شوید که کمک می‌کنند فضای شما بزرگ‌تر به نظر رسد.  ...

چگونه فضای خانه ی شما بزرگتر دیده شود؟

فضایی خالی بگذارید

دکوراسیون داخلی

فواصل درست میان وسایل باعث می‌شود خانه‌ی شما بی‌نظم به نظر نرسد. زمانی که کمد خود را مرتب می‌کنید و یا روی میز قهوه‌خوری‌تان را کمی سروسامان می‌دهید یک دسته وسیله روی آن نگذارید بماند زیرا فضا را شلوغ کرده و چشم را درگیر خود می‌کند.

 

از رنگ‌های خنثی استفاده کنید

چیدمان وسایل خانه

درست است که گاه رنگ‌های برجسته باعث می‌شوند فضا صمیمی‌تر به نظر برسد اما رنگ‌های خنثی فضا را بازتر می‌کنند. برای افزایش فضای خانه از رنگ سفید یا رنگ‌های خنثی دیگر استفاده کنید تا تمرکز بیشتر روی دکوراسیون شما باشد. نمی‌خواهید دوباره خانه را رنگ کنید؟ یک عکس سیاه‌وسفید روی دیوار بزنید و یا چندین بالشت با رنگ خنثی روی مبل‌های خود قرار دهید.

 

خانه را مرتب کنید

چیدمان وسایل خانه

با جمع‌کردن وسایل اضافی کاری کنید شلوغی خانه به حداقل برسد. چه در آشپزخانه، اتاق‌خواب یا محل کار، خودتان را موظف به تمیز کردن قفسه‌ها و میزها کنید. تنها چیزهایی را بگذارید که می‌خواهید دیگران ببینند. باقی وسایل را در کشو یا کمدی بگذارید تا فضا مرتب دیده شود.

 

استفاده از طرح‌های خطی یا هندسی

چیدمان فضای کوچک

برای بزرگ دیده شدن اتاق نشیمن یا اتاق‌خواب خود طرح‌های شلوغ و زیاد مانند گل یا عکس حیوانات را استفاده نکنید. طرح‌های ساده مانند طرح‌های خطی یا هندسی گزینه‌ی بهتری هستند. طرح‌های ساده‌تر  خطوط دیگر در اتاق را کشیده‌تر کرده و درنتیجه باعث می‌شوند فضا از چیزی که هست بزرگ‌تر دیده شود.

 

از نور به‌عنوان یک وسیله استفاده کنید

چیدمان فضای کوچک

روشن‌تر کردن فضا کلید حجم دادن به آن است. اجازه دهید نور طبیعی بیشتری از پنجره‌ها وارد خانه شود و می‌بینید خانه‌ی شما بازتر دیده خواهد شد. پس پرده‌ها را کنار دهید و بگذارید خورشید به خانه‌ی شما بدرخشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040