۱ آذر ۱۳۹۲

نهنگ قاتل | Killer Whale

۱ آذر ۱۳۹۲ 11000 بازدیدکننده 0 نظر
نهنگ قاتل | Killer Whale در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با خصوصیات، نحوه زندگی، نوع تغذیه و ارتباط نهنگ های قاتل با یکدیگر آشنا خواهید شد ...

نهنگ قاتل | Killer Whale

نوع تغذیه نهنگ قاتل

نهنگ قاتل بزرگ‌ترین دلفین و یکی از قدرتمندترین درندگان دنیاست. آن‌ها با دندان‌هایی که ممکن است 10 سانتی‌متر طول داشته باشد، از پستانداران دریایی همانند خوک آبی، شیر دریایی و حتی وال‌ها تغذیه می‌کنند. آنها به خاطر علاقه خود به شکار خوک های دریایی در ساحل معروف هستند. نهنگ های قاتل همچنین ماهی، انواع ماهی‌های مرکب و پرندگان دریایی را نیز می‌خورند.

 

نحوه و مکان زندگی نهنگ قاتل

اگرچه نهنگ‌های قاتل اکثراً در آب‌های سرد ساحلی زندگی می کنند، اما در نزدیکی خطوط استوا هم یافت می‌شوند.

نهنگ‌های قاتل در گروه های مرگباری شکار می‌کنند، که ممکن است از 40 نهنگ عضو یک خانواده تشکیل شده باشد. به نظر می‌رسد که هم گروه‌های ثابت و هم زودگذر نهنگ‌های قاتل وجود داشته باشد. این گروه‌های متفاوت ممکن است حیوانات مختلفی را شکار کرده و از تکنیک های مختلفی برای گرفتن آن‌ها بهره ببرند. گروه‌های ثابت ماهی‌ها را ترجیح می‌دهند، درحالی‌که هدف گروه‌های زودگذر پستانداران دریایی است. همه‌ی این گروه‌ها از تکنیک های موثر و گروهی برای شکار استفاده می‌کنند. عده‌ای این تکنیک ها را به رفتار گروه گرگ‌ها تشبیه کرده‌اند.

 

خصوصیت نهنگ ها

نهنگ‌ها می‌توانند بازه متفاوتی از صداهای ارتباطی را تولید کنند. هر گروه صدای مخصوص به خود دارد که توسط اعضای گروه حتی از فاصله دور نیز قابل‌تشخیص است. آن‌ها از انعکاس صدا برای گفتگو و شکار استفاده می‌کنند. نهنگ‌ها صداهایی تولید می‌کنند که تا زمان برخورد به یک شیء در زیر آب پیش‌رفته و سپس برمی‌گردد. به این ترتیب مکان، اندازه و شکل آن شیء را تشخیص می‌دهند.

 

زاد و ولد و نحوه نگهداری نهنگ از فرزندان

نهنگ‌های قاتل از بچه‌های خود مراقبت کرده و ماده‌های نوجوان اغلب به مادران خود در نگهداری از بچه‌ها کمک می‌کنند. مادرها هر 3 تا 10 سال، پس از یک دوره بارداری 17 ماهه بچه‌دار می‌شوند.نهنگ‌های قاتل خیلی راحت با رنگ سفید و سیاهشان قابل‌تشخیص هستند. آن‌ها ستاره‌های باهوش و تربیت‌پذیر بسیاری از نمایش‌های دریایی می‌باشند. نهنگ قاتل هیچ‌گاه به طور گسترده توسط انسان‌ها شکار نشده است.

 

 1. نهنگ قاتل (Killer Whale / Orca)

  نوع

  پستاندار

  رژیم غذایی

  گوشت خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  50 تا 80 سال

  اندازه

  7 تا 9.7 متر

  وزن

  تا 6 تن

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  نهنگ قاتل

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  نهنگ قاتل

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040