۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴

بلدرچین‌ بوته‌ای

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ 2268 بازدیدکننده 0 نظر
بلدرچین‌ بوته‌ای در این مقاله می خوانید

در این مقاله با زیستگاه، سبک زندگی و دیگر خصوصیات بلدرچین‌ بوته‌ای آشنا خواهید شد. ...

بلدرچین‌ بوته‌ای

خصوصیات بلدرچین بوته‌ای

بلدرچین بوته‌ای گروه کوچکی از پرندگان است که شامل 15 گونه‌ی مختلف می‌باشد. باوجودی که بلدرچین بوته‌ای می‌تواند پرواز کند اما این کار را انجام نمی‌دهد. به‌جای آن این پرندگان اغلب روی زمین سکونت دارند. بلدرچین بوته‌ای دارای پرهای زینتی با رگه‌های خاکستری است که او را با محیط زندگی‌اش وفق می‌دهد.

بلدرچین بوته‌ای در هر پای خود سه انگشت دارد و در پشت پا انگشتی ندارد.  ازآنجایی‌که این پرنده انگشت عقبی ندارد همیپو نیز نامیده می‌شود، یعنی نیمه پا.

 

محل زندگی

محل زندگی بلدرچین بوته ای

بلدرچین بوته‌ای در علفزارهای گرمسیر، بوته‌زارها و گندم‌زارهای اروپا، آسیا، آفریقا و استرالیا زندگی می‌کند.

 

جفت‌گیری و تولیدمثل

بلدرچین بوته‌ای

بلدرچین‌های بوته‌ای ماده معاشقه را آغاز می‌کنند. این پرنده در میان پرندگان دیگر منحصربه‌فرد است، ماده‌های آن چند شوهر دارند – یک ماده با چندین نر جفت‌گیری می‌کند. ماده‌ها از قلمرو خود در مقابل ماده‌های غریبه دفاع می‌کنند. پس از جفت‌گیری پرنده‌ی ماده در آشیانه‌ی خود روی زمین روی تخم‌ها می‌خوابد. از یک دوره‌ای به بعد پرنده‌ی نر جایگزین ماده می‌شود. او روی تخم‌هایی می‌خوابد که 12 تا 13 روز بعد می‌شکنند و سپس از جوجه‌های جوان نگهداری می‌کند.

 

طبقه‌بندی

بلدرچین بوته‌ای

بلدرچین‌های بوته‌ای گاه در دسته‌بندی درناها، چنگر و یلوه ایان قرار می‌گرفتند اما اخیراً خود  گروه‌بندی‌شده‌اند. دو زیرگروه برای بلدرچین بوته‌ای وجود دارد.

 

 1. بلدرچین‌ بوته‌ای

     فرمانرو

  جانوران

     شاخه

  طنابداران

  رده

  پرندگان

  راسته

  سلیم سانان

  تیره

  Turnicidae

  پراکندگی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040