۲۷ آبان ۱۳۹۲

لک لک چوبی | Wood Stork

۲۷ آبان ۱۳۹۲ 3206 بازدیدکننده 5 نظر
لک لک چوبی | Wood Stork در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات لک لک چوبی آشنا خواهید شد. ...

لک لک چوبی | Wood Stork

خصوصیات لک لک چوبی

لک‌لک‌های چوبی پرندگانی قد بلند و سفید هستند که ساکن آب‌های شیرین یا شور و باتلاق‌ها می‌باشند. این حیوانات از طریق پاهای دراز، سرهای بدون پر و منقار برجسته  قابل‌شناسایی هستند.

 

نوع تغذیه لک لک چوبی

این حیوانات با استفاده از منقارشان و با انجام یک فن کمیاب و موثر برای ماهیگیری، از ماهی کپور در آب‌های کم عمق تغذیه می‌کنند. لک‌لک منقارش را بازکرده و داخل آب فرومی‌برد و سپس منتظر می‌ماند تا ماهی بدشانسی از آنجا عبور کند. زمانی که لک‌لک حضور یک ماهی را احساس می‌کند،  می‌تواند در کمتر از 25 میلی‌ثانیه منقارش را ببندد . این واکنش سریع ،تنها در تعداد کمی از مهره‌داران دیگر قابل مشاهده است.

این لک‌لک‌ها برای انجام فن ماهیگیری خود، رودخانه‌های متروکه‌ای را ترجیح می‌دهند که به وسیله‌ی جزر و مد یا افت سطح آب شیرین ایجادشده‌اند، زیرا ماهی‌ها در این مناطق جمع می‌شوند.

 

زاد و ولد لک لک چوبی

در بعضی از مناطق مانند فلوریدای آمریکا، تولیدمثل لک لک ها، همزمان با فصل خشکی  که شرایط بهینه برای ماهیگیری را ایجاد می‌کند آغاز می‌شود.اگرچه لک‌لک‌ها ماهی‌های کوچک را می‌خورند، اما تعداد ماهی هایی که می خورند خیلی زیاد است. در طول فصل تولیدمثل هر جفت در یک آشیانه، به همراه دو جوجه‌ی تازه بال درآورده ممکن است بیش از 181 کیلوگرم ماهی بخورند.

 ماده‌ها 2 تا 5 تخم می‌گذارند و هردو جنس نر و ماده برای مدت یک ماه روی تخم‌ها می‌خوابند. جوجه‌های جوان دو ماه بعد از تخم‌گذاری خارج می‌شوند.

 

نحوه زندگی لک لک چوبی

لک‌لک‌ها حیواناتی اجتماعی هستند. گاهی چندین جفت روی یک درخت، آن‌ها به صورت گروهی غذا می‌خورند و در جاهای شلوغ آشیانه می‌سازند. لک‌لک‌های چوبی اکثراً در آمریکای مرکزی و جنوب، از مکزیک تا آرژانتین تولید مثل و زندگی می کنند.

 

لک لک چوبی (Wood Stork)

نوع

پرنده

رژیم غذایی

گوشتخوار

اندازه

بدن 85 تا 115 سانتی متر - پهنای بال ها 1.5 تا 1.8 متر

وزن

2.1 تا 2.6 کیلوگرم

اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

لک لک چوبی

پراکندگی جغرافیایی

لک لک چوبی 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040